Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Co z przejściem na rynek?

  • Dodano: 2018-03-22 23:15

Jedno z głównych pieszych połączeń w centrum Mikołowa od czerwca ubiegłego roku pozostaje zamknięte. Czy doczekamy się rozwiązania tego problemu?

Niezwykle popularne wśród mikołowian przejście na miejski rynek z Placu 750-lecia pod kamienicą nr 13 od czerwca ubiegłego roku pozostaje wyłączone z użytkowania. Jak ustalili wówczas miejscy urzędnicy, stan budynku zagrażał bezpieczeństwu pieszych, dlatego zdecydowano o wyłączeniu go z ruchu. Zgodnie z informacją Tomasza Roguli, rzecznika magistratu:

Przejście z Rynku w kierunku Placu 750-lecia zostało wyłączone z ruchu ze względu na pęknięcia, jakie pojawiły się na konstrukcji budynku. Strop przejścia został zabezpieczony stemplami budowlanymi. Okazało się, że uszkodzona może być konstrukcja budynku.

Przejście zostało odpowiednio zabezpieczone, a ekspertyza rzeczoznawcy budowlanego miała zostać upubliczniona w ciągu kilku kolejnych tygodni. Tak się jednak nie stało, a nitka komunikacyjna pomyślana z myślą o pieszych pozostaje niedostępna.

Zapytaliśmy miejskich urzędników, co stanie się dalej z przejściem na mikołowski rynek.

Potrzebne było wykonanie dokładnej ekspertyzy, dlatego musieliśmy czekać. Zlecony jest projekt remontu całej kamienicy. Chodzi o bezpieczeństwo - to sprawa najważniejsza. Chcemy żeby pod koniec lata przejście było otwarte – przekonuje Tomasz Rogula, rzecznik UM Mikołów.

Centrum Usług Wspólnych wyłoniło już wykonawcę ogłoszonego 8 lutego przetargu na wykonanie projektu budowlano-wykonawczego naprawy ściany zewnętrznej wraz z przełożeniem fragmentu kanalizacji w budynku zlokalizowanym przy ul. Rynek 13. To firma Stekra sp. z o.o. z Mikołowa, która wykona dokumentację za blisko 21 tys. złotych. W planach administrującego budynkiem Zakładu Gospodarki Lokalowej jest przeprowadzenie w ramach tej inwestycji robót w zakresie udrożnienia przejścia.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Dr Wocik

    jak długo jeszcze to newralgiczne przejście pozostanie zamknięte?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.