Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Co z przejściem na rynek?

  • Dodano: 2018-03-22 23:15

Jedno z głównych pieszych połączeń w centrum Mikołowa od czerwca ubiegłego roku pozostaje zamknięte. Czy doczekamy się rozwiązania tego problemu?

Niezwykle popularne wśród mikołowian przejście na miejski rynek z Placu 750-lecia pod kamienicą nr 13 od czerwca ubiegłego roku pozostaje wyłączone z użytkowania. Jak ustalili wówczas miejscy urzędnicy, stan budynku zagrażał bezpieczeństwu pieszych, dlatego zdecydowano o wyłączeniu go z ruchu. Zgodnie z informacją Tomasza Roguli, rzecznika magistratu:

Przejście z Rynku w kierunku Placu 750-lecia zostało wyłączone z ruchu ze względu na pęknięcia, jakie pojawiły się na konstrukcji budynku. Strop przejścia został zabezpieczony stemplami budowlanymi. Okazało się, że uszkodzona może być konstrukcja budynku.

Przejście zostało odpowiednio zabezpieczone, a ekspertyza rzeczoznawcy budowlanego miała zostać upubliczniona w ciągu kilku kolejnych tygodni. Tak się jednak nie stało, a nitka komunikacyjna pomyślana z myślą o pieszych pozostaje niedostępna.

Zapytaliśmy miejskich urzędników, co stanie się dalej z przejściem na mikołowski rynek.

Potrzebne było wykonanie dokładnej ekspertyzy, dlatego musieliśmy czekać. Zlecony jest projekt remontu całej kamienicy. Chodzi o bezpieczeństwo - to sprawa najważniejsza. Chcemy żeby pod koniec lata przejście było otwarte – przekonuje Tomasz Rogula, rzecznik UM Mikołów.

Centrum Usług Wspólnych wyłoniło już wykonawcę ogłoszonego 8 lutego przetargu na wykonanie projektu budowlano-wykonawczego naprawy ściany zewnętrznej wraz z przełożeniem fragmentu kanalizacji w budynku zlokalizowanym przy ul. Rynek 13. To firma Stekra sp. z o.o. z Mikołowa, która wykona dokumentację za blisko 21 tys. złotych. W planach administrującego budynkiem Zakładu Gospodarki Lokalowej jest przeprowadzenie w ramach tej inwestycji robót w zakresie udrożnienia przejścia.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Dr Wocik

    jak długo jeszcze to newralgiczne przejście pozostanie zamknięte?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.