Wiadomości z Mikołowa

Ciężarówka potrąciła rowerzystę. Nieprzytomny 64-latek trafił do szpitala!

  • Dodano: 2021-09-28 09:30

Policjanci Wydziału Kryminalnego mikołowskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło w centrum miasta. Kierujący samochodem ciężarowym wyjeżdżając z terenu zakładu pracy, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu jednośladem i doprowadził do zderzenia. Nieprzytomny 64-latek trafił do szpitala.

Nieprzytomny 64-latek przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala

Do poważnego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj (27 września) tuż po godzinie 12:00 w Mikołowie na ulicy Żwirki i Wigury. Jak ustalili policjanci drogówki, kierujący samochodem ciężarowym marki scania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu rowerzyście. Kierujący jednośladem, nieprzytomny i w ciężkim stanie, został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Katowicach-Ochojcu. Doznał licznych obrażeń, między innymi, złamania kości miednicy.

Kierowca ciężarówki, 44-letni mikołowianin, był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku w komunikacji mężczyzna stanie przed sądem.

Zdarzenie drogowe spowodowało trwające ponad godzinę utrudnienia w ruchu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.