Wiadomości z Mikołowa

Charytatywne kilometry śląskich policjantów

  • Dodano: 2021-05-27 09:00

Mieli startować w planowanym na miniony weekend wyścigu Tour de Silesia. Choć zawody przeniesiono na lipiec, dwoje mundurowych z komend Policji w Zabrzu i Mikołowie postanowiło pokonać trasę wytyczoną przez organizatora. Tym bardziej że, jak wcześniej zapowiedzieli, ich sportowemu przedsięwzięciu towarzyszy charytatywny akcent.

Maraton Tour de Silesia 2021 początkowo miał odbyć się w dniach 22-23 maja br. Organizator zmienił nieco plany i ostatecznie wyścig ma być zrealizowany w drugi weekend lipca. Policjanci prewencji dwóch śląskich jednostek: Zabrza i Mikołowa, zapowiedzieli udział w tym sportowym wydarzeniu, dorzucając do tego pożyteczny akcent - charytatywną zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego na nowotwór policjanta z garnizonu łódzkiego - Rafała Dzwonnika.

Mimo zmiany terminu wydarzenia asp.sztab. Jordan Kowalczyk i mł.asp. Piotr Dębicki w minioną sobotę wsiedli na rower i równo o północy rozpoczęli dystans ponad 500 km.

Warunki, z jakimi musieli zmierzyć się nasi kolarze, były wyjątkowo trudne i wymagające. Jazda z obfitym deszczu przy temperaturze poniżej 10 stopni Celsjusza zupełnie nie pomagała, jednak szczytny cel, jaki postawili przed sobą mundurowi, dopingował w ogromnym stopniu.

Niestety nie obyło się bez kontuzji

Po dystansie ponad 400 km Piotr Dębicki doznał, uniemożliwiającego dalszą jazdę, urazu kolana i zmuszony był do zejścia z roweru. Jordan Kowalczyk w towarzystwie raciborskiego kompana dojechali do mety.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również