Wiadomości z Mikołowa

Centrum przesiadkowe będzie miało nowoczesne wiaty i podgrzewane ławki

  • Dodano: 2021-05-27 11:30

Nowoczesne wiaty przystankowe mają być komfortowe i wygodne dla użytkowników. Centrum przesiadkowe do użytku zostanie oddane już tego lata.

Nowe wiaty będą dużo większe niż wcześniejsze

Nowoczesne wiaty mają 3 m wysokości, 2 m głębokości i 10 m szerokości. Zaplanowano je tak, by pomieściły jak najwięcej osób i aby jednocześnie nie czuli się oni stłoczeni. Wiata ma być ochroną przed każdą pogodą – ma chronić przed deszczem, śniegiem i słońcem. Ściany wiaty wykonane są z szyb ze specjalnego hartowanego szkła, odpornego na promieniowanie UV.  Dachy przystanków to panele fotowoltaiczne laminowane w szkle. Mają one generować energię, która wykorzystywana będzie do zasilania wbudowanych w tylne ściany wiaty panele z interaktywnym systemem informacji dla podróżnych. Instalacja posiada system magazynowania energii, dzięki któremu niewykorzystaną energię będzie można zużyć w pochmurne dni.

Udogodnienia dla użytkowników

Kolejnym udogodnieniem dla użytkowników będą podgrzewane ławki oraz dwustronne gabloty citylight na każdym przystanku. Podróżni będą mogli w nich znaleźć ważne informacje. Dostępne będą również tzw. infokioski, czyli urządzenia dotykowe, które wyposażone zostały w porty USB, dzięki którym możliwe będzie ładowanie urządzeń mobilnych.

Każda wiata ozdobiona jest logotypem Mikołowa i objęta monitoringiem.

– Cieszę się, że w Mikołowie będziemy mieli jeden z najnowocześniejszych w województwie systemów do obsługi podróżnych. Łączy on elementy funkcjonalne z ekologicznymi. Technika rozwija się w ekspresowym tempie i od początku inwestycji śledziliśmy najnowsze trendy, tak by móc na bieżąco reagować i wybierać to, co najlepiej posłuży mieszkańcom – mówi zarządzający inwestycją zastępca burmistrza Mateusz Handel.

Latem nowe  centrum przesiadkowe zostanie oddane do użytku podróżnych. Oprócz nowoczesnych wiat przystankowych podróżni będą mogli również skorzystać z trójmodułowej wiaty na rowery. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jorguś

    Tiaa, Centrum będzie miało... A tym czasem na wiochach przynależnych do Mikołowa niema wiat, na,, Wygodzie" ludzie narzną i chodzą za potrzebą w krzaki a na ul Przelotowej w obrębie dwuch przystanków i skrzyżowania niema nawet pasów. Wizytówka Piechuli rośnie wprost proporcjonalnie do zaniedbań w sołectwach...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również