Wiadomości z Mikołowa

Bitwa Wyrska - będą utrudnienia!

  • Dodano: 2018-05-17 11:15

W najbliższą sobotę mundurowi będą dbali o bezpieczeństwo podczas XIV edycji inscenizacji „Bitwy Wyrskiej - Bój o Gostyń 2018”, która rozpocznie się o 14.00.

Wydarzenie jest rekonstrukcją historycznych walk, toczących się w 1939 roku w Wyrach i Gostyni. Corocznie sympatycy historii i militariów z całego Śląska licznie odwiedzają pole bitwy.

Jak co roku mikołowscy mundurowi będą zabezpieczali XIV już edycję inscenizacji „Bitwy Wyrskiej – boju o Gostyń”, która odbędzie się w najbliższą sobotę 19 maja o 14.00. Miejscem, w którym odbędzie się impreza, jest rejon przy Pomniku Pamięci Żołnierzy Września 1939 r. oraz Schronu Bojowego „Sowiniec”. Podczas wydarzenia zostaną odtworzone walki Polaków z Niemcami, toczące się od 1 do 3 września 1939 roku. „Bitwa Wyrska” jest wierną repliką wydarzeń z tamtego okresu, co przyciąga corocznie liczne grono obserwatorów. Organizatorzy dokładają ogromnych starań w powodzenie przedsięwzięcia. Tradycyjnie już na gostyńskich polach zostaną odtworzone epizody z działań formacji zbrojnych biorących udział w II Wojnie Światowej. Zaproszone zostały najlepsze polskie grupy rekonstrukcji historycznej. W trakcie inscenizacji zostanie wykorzystany sprzęt z epoki oraz liczne efekty pirotechniczne. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwali policjanci z Mikołowa. Mundurowi zadbają o przestrzeganie ładu i porządku, oraz organizację ruchu. Będą również interweniowali w przypadkach zaistniałych zagrożeń.

W związku z imprezą planowane są zmiany organizacyjne w ruchu drogowym na ulicach: Tyskiej, Tęczowej i Wagonowej, a także ograniczenia postoju. Wydzielone zostaną ponadto specjalne miejsca do parkowania samochodów, zatem prosimy o parkowanie aut w miejscach do tego przeznaczonych.

Apelujemy o bezwzględne przestrzeganie poleceń funkcjonariuszy oraz organizatorów, a także o kulturalną i ostrożną zabawę, która potrwa do godz. 21.00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również