Wiadomości z Mikołowa

Bilans zniszczeń po nawałnicach w województwie śląskim!

  • Dodano: 2021-07-15 10:15

Środowe popołudnie przyniosło gwałtowne burze, które trwały przez całą noc. Jak wiele interwencji podejmowała straż pożarna w naszym województwie?

Burze w województwie śląskim

Do gwałtownego pogorszenia pogody doszło w środę, późnym popołudniem. Przez województwo przeszła fala burz, które niosły ze sobą spore zniszczenia. Podtopienia, zerwane i uszkodzone dachy – strażacy w naszym województwie interweniowali prawie 1000 razy! Najczęściej wzywano strażaków w powiatach zawierciańskim, częstochowskim oraz myszkowskim. Dla kontrastu, w Chorzowie strażacy nie interweniowali ani razu. W sumie w województwie śląskim w wyniku nawałnic uszkodziło się 68 dachów, a 15 zostało całkowicie zerwanych

Ewakuacja harcerzy

Ewakuowano 5 obozów harcerskich między innymi ten odbywający się w Kostkowicach. 370 harcerzy eskortowano do gminy Kroczyce. Ucierpiała jedna osoba – w trakcie opuszczania terenu obozowiska dostała ataku duszności i przewieziono ją do szpitala. Urząd wojewódzki uruchomił specjalną infolinię pod numerem 32 207 70 77 przeznaczoną dla rodziców ewakuowanych harcerzy

Powołano sztab kryzysowy

W związku z wichurami i burzami, wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek powołał sztab kryzysowy, który stacjonuje w wojewódzkiej straży pożarnej w Katowicach. Wojewoda odwiedził także Kroczyce, w których przebywają ewakuowani z Kostkowic harcerze, zaś jego zastępca uczestniczył w posiedzeniu sztabu kryzysowego w Koniecpolu – w mieście silne wiatry uszkodziły około 35 dachów.

Burz ciąg dalszy?

Prognozy pogody na kolejne kilka dni nie wyglądają obiecująco. Ostatnie upały zaowocują silnymi wyładowaniami atmosferycznymi. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa śląskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Google NewsSubskrybuj mojMikolow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również