Wiadomości z Mikołowa

Bilans zniszczeń po nawałnicach w województwie śląskim!

  • Dodano: 2021-07-15 10:15

Środowe popołudnie przyniosło gwałtowne burze, które trwały przez całą noc. Jak wiele interwencji podejmowała straż pożarna w naszym województwie?

Burze w województwie śląskim

Do gwałtownego pogorszenia pogody doszło w środę, późnym popołudniem. Przez województwo przeszła fala burz, które niosły ze sobą spore zniszczenia. Podtopienia, zerwane i uszkodzone dachy – strażacy w naszym województwie interweniowali prawie 1000 razy! Najczęściej wzywano strażaków w powiatach zawierciańskim, częstochowskim oraz myszkowskim. Dla kontrastu, w Chorzowie strażacy nie interweniowali ani razu. W sumie w województwie śląskim w wyniku nawałnic uszkodziło się 68 dachów, a 15 zostało całkowicie zerwanych

Ewakuacja harcerzy

Ewakuowano 5 obozów harcerskich między innymi ten odbywający się w Kostkowicach. 370 harcerzy eskortowano do gminy Kroczyce. Ucierpiała jedna osoba – w trakcie opuszczania terenu obozowiska dostała ataku duszności i przewieziono ją do szpitala. Urząd wojewódzki uruchomił specjalną infolinię pod numerem 32 207 70 77 przeznaczoną dla rodziców ewakuowanych harcerzy

Powołano sztab kryzysowy

W związku z wichurami i burzami, wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek powołał sztab kryzysowy, który stacjonuje w wojewódzkiej straży pożarnej w Katowicach. Wojewoda odwiedził także Kroczyce, w których przebywają ewakuowani z Kostkowic harcerze, zaś jego zastępca uczestniczył w posiedzeniu sztabu kryzysowego w Koniecpolu – w mieście silne wiatry uszkodziły około 35 dachów.

Burz ciąg dalszy?

Prognozy pogody na kolejne kilka dni nie wyglądają obiecująco. Ostatnie upały zaowocują silnymi wyładowaniami atmosferycznymi. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa śląskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również