Wiadomości z Mikołowa

Uwaga na oszustów. Nie wchodź w nieznane linki!

  • Dodano: 2021-07-15 10:00

W ostatnim czasie oszuści za pośrednictwem jednego z popularnych serwisów aukcyjnych wyłudzają pieniądze od osób sprzedających róże produkty. Niczego nieświadoma ofiara wchodzi w link, który przekieruje ją na stronę internetową, gdzie wpisuje dane z kart płatniczych lub hasła do bankowości internetowej. Policja apeluje o wzmożoną czujność, ostrożność i ograniczone zaufanie!

Oszustwa internetowe

W ostatnim czasie na terenie powiatu mikołowskiego odnotowaliśmy kilkanaście zgłoszeń dotyczących oszustwa za pośrednictwem znanego internetowego portalu ogłoszeniowego oraz popularnego komunikatora.

Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek i nieprzekazywanie żadnych danych z kart kredytowych oraz loginów i haseł do kont bankowych. Oszuści biorą na cel osoby, który w sieci sprzedają swój towar. Przestępcy pod pretekstem zakupy danego produktu wysyłają przez komunikator WhatsApp do sprzedającego link, który przekierowuje ich do strony złudnie przypominającą portal ogłoszeniowy. Do załączonego linku jest podana instrukcja postępowania, aby odebrać pieniądze od rzekomego kupującego. Niczego nieświadoma ofiara podaje oszustom dane z karty płatniczej bądź kredytowej lub rachunków bankowych.

Pamiętaj! Nie wchodź w nieznane linki

Linki wysyłane przez oszustów są łudząco podobne do prawdziwych stron. Za każdym razem powinniśmy weryfikować strony internetowe i ich odnośniki, z których korzystamy. Nie otwierajmy linków od nieznajomych osób i co najważniejsze, nigdy nie podawajmy swoich danych logowania do bankowości internetowej oraz informacji z kart płatniczych. W ten sposób uchronimy się przed utratą posiadanych na kontach pieniędzy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również