Wiadomości z Mikołowa

Bezpieczny weekend w powiecie mikołowskim

  • Dodano: 2022-02-01 10:15

Weekend, choć wyjątkowo trudny pod względem warunków pogodowych, to w kwestii poziomu bezpieczeństwa w powiecie mikołowskim było bardzo spokojnie. 30.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na naszym terenie przebiegł bez najmniejszych zakłóceń i jakichkolwiek incydentów. W ruchu drogowym nie odnotowano też ani jednego wypadku.

30.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Każdego roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie oraz komisariatów w Orzeszu i Łaziskach Górnych wspierają WOŚP dbając o bezpieczeństwo wolontariuszy i osób związanych z organizacją zbiórki. Tak też było i tym razem, kiedy orkiestra zagrała już po raz 30. O bezpieczeństwo mieszkańców powiatu dbały patrole mundurowe i nieumundurowane. Jednostki nie odnotowały ani jednego niepokojącego incydentu.

Zadowalająca sytuacja była także na drogach

Choć warunki do podróży nie były optymistyczne, a silny wiatr dawał się wszystkim we znaki, nie wpłynęło to negatywnie na występowanie groźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Mikołowska drogówka podkreśla, że nie doszło do ani jednego wypadku. Miało miejsce 6 kolizji, jednak w ani jednej nie brał udziału pieszy.

Licząc od piątku (28 stycznia) do minionej niedzieli mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali 64 pojazdy, w tym 12 busów oraz 7 autobusów miejskich. wykonali 232 badania stanu trzeźwości, ujawnili 26 wykroczeń drogowych, z czego połowa dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. W sobotę 29 stycznia w ścisłym centrum Mikołowa policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego rowerzystę. Próba przemknięcia przez miasto w tym stanie kosztowała go 2500 złotych mandatu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kubabatanachama

    Wiało więc mundurowi siedzieli na komendzie- było bezpiecznie...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również