Wiadomości z Mikołowa

“Bawić się trzeba wszędzie”? Podaj lokalizację, a znajdzie się tam podwórkowa gra

  • Dodano: 2021-02-11 07:00, aktualizacja: 2021-02-11 07:03

Klasy, zabawa w chowanego, dwa ognie, podchody, skakanie na skakance, zabawa w gumę czy fikołki na trzepaku - jeszcze kilkanaście lat temu to była podwórkowa codzienność niemal wszystkich dzieciaków.

Gry i zabawy na podwórku scalały społeczność dzieci z osiedla niejednokrotnie bardziej niż pobyt w szkole. Teraz, z inicjatywy radnej OKS Anety Esnekier i z pomocą Centrum Aktywności Społecznej i Agnieszki Ganiek, kierownik Biura Organizacji Pozarządowych powstał pomysł mający na celu kreatywne wykorzystanie chodników i placów zabaw.

BAWIĆ SIĘ TRZEBA WSZĘDZIE. Wskaż konkretne miejsce, a być może powstanie tam podwórkowa gra

“Wierzymy, że takie gry podwórkowe jak np. klasy, labirynt czy alfabet mogą umilić przechodniom dojście do celu i być kolorową alternatywą dla ostatnio „szarych czasów” - wyjaśnia Aneta Esnekier, radna Rady Miejskiej Mikołowa.

Radna i Centrum Aktywności Społecznej wierzą, że to mikołowianie wskażą najlepsze lokalizacje do stworzenia sieci gier podwórkowych nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, którzy chcą pobawić się wspólnie z dziećmi czy wnukami, ale również powspominać dawne czasy.

Aneta Esnekier i CAS zachęcają, aby podawać miejsce, w których można namalować podwórkową grę przez wysłanie dokładnej lokalizacji i zdjęć wybranego miejsca na adres mailowy: casmikolow@gmail.com. Termin składania propozycji mija 17 lutego 2021 roku.

Być może to właśnie Twój pomysł zostanie zrealizowany! Pomysł wspiera Mateusz Handel, wiceburmistrz Mikołowa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również