Wiadomości z Mikołowa

“Bawić się trzeba wszędzie”? Podaj lokalizację, a znajdzie się tam podwórkowa gra

  • Dodano: 2021-02-11 07:00, aktualizacja: 2021-02-11 07:03

Klasy, zabawa w chowanego, dwa ognie, podchody, skakanie na skakance, zabawa w gumę czy fikołki na trzepaku - jeszcze kilkanaście lat temu to była podwórkowa codzienność niemal wszystkich dzieciaków.

Gry i zabawy na podwórku scalały społeczność dzieci z osiedla niejednokrotnie bardziej niż pobyt w szkole. Teraz, z inicjatywy radnej OKS Anety Esnekier i z pomocą Centrum Aktywności Społecznej i Agnieszki Ganiek, kierownik Biura Organizacji Pozarządowych powstał pomysł mający na celu kreatywne wykorzystanie chodników i placów zabaw.

BAWIĆ SIĘ TRZEBA WSZĘDZIE. Wskaż konkretne miejsce, a być może powstanie tam podwórkowa gra

“Wierzymy, że takie gry podwórkowe jak np. klasy, labirynt czy alfabet mogą umilić przechodniom dojście do celu i być kolorową alternatywą dla ostatnio „szarych czasów” - wyjaśnia Aneta Esnekier, radna Rady Miejskiej Mikołowa.

Radna i Centrum Aktywności Społecznej wierzą, że to mikołowianie wskażą najlepsze lokalizacje do stworzenia sieci gier podwórkowych nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, którzy chcą pobawić się wspólnie z dziećmi czy wnukami, ale również powspominać dawne czasy.

Aneta Esnekier i CAS zachęcają, aby podawać miejsce, w których można namalować podwórkową grę przez wysłanie dokładnej lokalizacji i zdjęć wybranego miejsca na adres mailowy: casmikolow@gmail.com. Termin składania propozycji mija 17 lutego 2021 roku.

Być może to właśnie Twój pomysł zostanie zrealizowany! Pomysł wspiera Mateusz Handel, wiceburmistrz Mikołowa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.