Wiadomości z Mikołowa

[AKTUALIZACJA] Groźny wypadek w Mikołowie! Zablokowana droga i jedna osoba w szpitalu

  • Dodano: 2022-01-05 07:30, aktualizacja: 2022-01-05 09:43

W miniony wtorek wydarzył się groźny wypadek w ciągu ulicy Oświęcimskiej w Mikołowie. Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Droga była zablokowana!

Wypadek na ul. Oświęcimskiej. Jedna osoba trafiła do szpitala

We wtorek 4 stycznia około godziny 5:00 rano wydarzył się groźny wypadek w Mikołowie w sołectwie Borowa Wieś. W ciągu ulicy Oświęcimskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Policjanci o zdarzeniu zostali powiadomieni o godzinie 5:07 przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

– Pan jadący Oplem Insignia od Rudy w kierunku skrzyżowania Wygoda z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i niemalże czołowo zderzył się z Nissanem Qashqai – relacjonuje Ewa Sikora, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

Kierujący Oplem 45-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej został przetransportowany do szpitala w Rudzie Śląskiej -Goduli. W chwili transportu był przytomny i uskarżał się na ból klatce piersiowej. Z tego co udało się ustalić policjantom, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak dodaje Ewa Sikora, kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. 

Mikołów: Utrudnienia drogowe trwały dwie godziny

Na miejscu zdarzenia występowały spore utrudnienia w ruchu drogowym. Jak przekazał oficer prasowy KPP w Mikołowie, po godzinie 7:00 policjantom udało się udrożnić ruch.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Błażej

    Wszystko fajnie, tylko zdarzenie było nie na tym zakręcie a na prostej za zjazdem na ul. Strażacką w kierunku Mikołowa, także komentujecie nie to miejsce.

  • jorguś

    Oświęcimska to j(akby kto nie wiedział) droga która dziurami i garbami symbolizuje Mikołów i wita sąsiadów z Rudy Śląskiej. Na poprawę zakrętu i oświetlenie tej drogi pieniędzy oczywiście nie ma...

  • Alfred

    Na tym łuku to nie pierwszy i nie ostatni taki wypadek. Zakręt o zmiennym promieniu i zmiennej szerokości bez oznaczonych skrajni i osi jezdni w kompletnej ciemności. Już tam było wiele otarć miedzy pojazdami, z regóły cierpią tylko lusterka. Widać że gmina ma gdzieś bezpieczeństwo mieszkańców i przejezdnych. Najlepiej nic nie robić i twierdzić że to w 100% wina kierowców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również