Wiadomości z Mikołowa

Leoś z Mikołowa oficjalnie pierwszym dzieckiem urodzonym w Polsce w 2022 roku!

  • Dodano: 2022-01-04 13:15

To już pewne – urodziny minutę po północy 1 stycznia Leon z Mikołowa jest pierwszym dzieckiem urodzonym w Polsce w 2022 roku. Rodzice otrzymali oficjalne gratulacje ze strony władz Centrum Zdrowia w Mikołowie i burmistrza miasta.

Jak pisaliśmy w Nowy Rok, w Centrum Zdrowia w Mikołowie chwilę po północy przyszedł na świat nowy mieszkaniec miasta – ważący 4720 g Leon. Wkrótce okazało się, że chłopczyk nie tylko jest pierwszym dzieckiem urodzonym w powiecie mikołowskim i województwie śląskim. Dziś to już pewne – mały mikołowianin jest pierwszym dzieckiem, które urodziło się w Polsce w 2022 roku.

W imieniu szpitala prezes zarządu Centrum Zdrowia w Mikołowie dr Cezary Tomiczek, dr Ewa Szturm-Rejniak, ordynator Oddziału Noworodkowego wraz z dr. Robertem Kiełbasińskim, ordynatorem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Teresą Partyką, położną oddziałową złożyli oficjalne gratulacje mamie Leona.

Rodzice małego Lena otrzymali specjalne gratulacje

Niech dzień, w którym przyszedł na świat wasz syn Leon zawsze będzie dla was wspaniałym świętem, a wspólne życie - niekończącą się przygodą! Leonowi życzymy zdrowia i powodów do uśmiechu, a wam rodzice gratulujemy wyjątkowej osoby, która rozświetli blaskiem wasze życie! – pogratulował w ten sposób w imieniu całej załogi prezes zarządu dr Cezary Tomiczek.

Rodzice małego Leosia otrzymali od zarządu Centrum Zdrowia w Mikołowie prezenty, które przydadzą się w pierwszych miesiącach życia chłopca. Specjalnie dla rodziców przygotowano również pakiety badań laboratoryjnych. Rodzice Leona zdecydowali się na poród rodzinny.

Bardzo się cieszę, że pierwsze dziecko w Polsce przyszło na świat w Mikołowie. To dla nas spore wyróżnienie. Mamy również nadzieję, że to znak dobrego roku dla całego szpitala. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do powitania swoich dzieci właśnie u nas. Cały czas mamy porody rodzinne, można skorzystać również z bezpłatnych udogodnień w postaci znieczulenia czy porodu w wodzie. I choć pierwszych narodzin w 2022 roku zagwarantować nie możemy to wyjątkowe narodziny u nas na pewno się sprawdzą - mówi dr Cezary Tomiczek, prezes zarządu Centrum Zdrowia w Mikołowie.

Gratulacje świeżo upieczonym rodzicom Leona – Darii i Andrzejowi – złożył również burmistrz Stanisław Piechula, przekazując kwiaty i specjalny akt urodzenia. 

Szczęśliwymi rodzicami są Daria i Andrzej z osiedla Przy Plantach, którym serdecznie gratuluję i przekazuję specjalne życzenia oraz czapeczkę mikołowianina dla Leosia - pierwszego mikołowianina w rocznicę 800-lecia naszego miasta. Życzę dużo zdrowia i szczęścia dla całej rodziny - napisał Stanisław Piechula na Facebooku.

Joanna ZegarlickaJoanna Zegarlicka
Źródło: Centrum Zdrowia w Mikołowie/Stanisław Piechula (Facebook)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również