Wiadomości z Mikołowa

83-latka wpuściła do mieszkania dwóch mężczyzn. Mikołowianka została okradziona

  • Dodano: 2020-07-10 09:45

83-letnia mikołowianka padła ofiarą złodziei.

Ubrani w strój roboczy mężczyźni weszli do jej mieszkania pod pozorem kontroli licznika wody

Wykorzystali ufność i łatwowierność seniorki, przez co kobieta straciła ponad 4 tysiące złotych gotówki. Policja radzi aby nie otwierać drzwi osobom, których się nie zna. Wszelkie kontrole ze spółdzielni lub pracowników gazowni są zwykle ogłaszane wcześniej na klatkach schodowych w blokach lub kamienicach.

Nieznani mężczyźni zadzwonili na dzwonek drzwi starszej kobiety w poniedziałek (6 lipca) około godziny 15.00. Wszystko działo się w jednym z bloków osiedla mieszkaniowego przy ulicy Mickiewicza w Mikołowie. Obaj ubrani w roboczy strój powiedzieli, że są pracownikami gospodarki lokalowej i w związku z nadpłatą muszą sprawdzić licznik wody. Wpuszczeni do środka zajęli seniorkę rozmową, wędrując co chwila między łazienką a pozostałymi pomieszczeniami. Tego samego dnia wieczorem 83-latka zorientowała się, że z wazonu, w którym trzymała gotówkę, zniknęło ponad 4 tysiące złotych.

Według opisu pokrzywdzonej, obaj mężczyźni byli w wieku około 50 lat, wzrostu około 165-170 cm

Jeden z nich był otyły, drugi zaś tęgiej budowy ciała. Mieli na sobie ubranie robocze koloru granatowego oraz czapki z daszkiem, nie mieli zarostu. Chudszy z mężczyzn miał lekko siny nos. Osoby posiadające wiedzę w przedmiotowej sprawie, bądź które być może widziały mężczyzn odpowiadających temu rysopisowi proszone są o kontakt z mikołowską policją pod numerem telefonu 47 8558 200 lub 47 8558 255 ( całodobowo).

Pamiętajmy zatem, że przestępcy w tego rodzaju przypadkach pojawiają się najczęściej u osób starszych. Opowiadają i uprawdopodabniają rożne wymyślone historie. Potrafią tak prowadzić rozmowę z seniorami, aby ci wskazali miejsce przechowywania gotówki czy innych wartościowych przedmiotów. Wyjątkowo często robią to podając się za pracowników gazowni, wodociągów, energetyki czy gospodarki komunalnej. Dlatego zwracajmy uwagę na naszych członków rodziny, rozmawiajmy z nimi uświadamiając im zagrożenia, z którymi mogą się zetknąć.

Seniorzy zachowajcie czujność!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również