Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze w Mikołowie

  • Dodano: 2020-07-09 13:45

Wystartowało Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Mobilne Biuro dojedzie 10.07.2020 r. do Mikołowa. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Mikołowa na rynek od godziny 15:00 do 17:00.

Eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach będą odpowiadać na pytania dotyczące termomodernizacji czy wymiany tzw. kopciuchów oraz co najważniejsze pomogą wypełnić wnioski o dotacje. 

Mikołów to kolejna gmina w województwie śląskim na trasie Mobilnego Biura

Działalność Mobilnych Biur zainaugurował w Myślenicach minister klimatu Michał Kurtyka.

Spotkania na żywo z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą, jak wypełnić wniosek w programie, to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale również w małych miejscowościach – zaznaczył minister Michał Kurtyka.

Dostajemy sygnały, że jest bardzo wiele osób, zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu, które chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel, ale przyjazd do siedziby Funduszu w Katowicach lub naszych biur w Bielsku-Białej i Częstochowie, to dla nich często zbyt duże obciążenie – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Wnioski o dotację można też składać bezpośrednio w gminach, na terenie których funkcjonują Punkty Czystego Powietrza. 

Mobilne Biura to inicjatywa Ministra Klimatu, Michała Kurtyki, którą realizują dwa Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska – w Katowicach oraz Krakowie. Pilotażowy projekt potrwa do końca sierpnia br. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy Mobilne Biura będą odwiedzać śląskie i małopolskie gminy, tak by dotrzeć do jak największej liczby osób. Spotkania będą się odbywały z zachowaniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • gigi

    kiedy jakis doktorek czy inzynierek poda dane ile szpitali,odziałów onkologicznych było w latach 60,70,80 ubiegłego wieku... zyjom na slonsku osoby co majom po 80,90 lat zyły w erze przemysłu ciezkiego np.snieg był czarny od sadzy.... natomiast odzywiały sie naturalnie nie znały raka ani oddziału onkologicznego dzis juz dzieci choruja....niestety dzis wszystko GMO lub oznaczone symbolem np.E320 ,stabilizatory czy inne chemikalia by łatwo,szybko wyprodukowac i sprzedac...cena zdrowia czy zycia nie ma znaczenia liczy sie pieniadz...ps.tylko naturalny wegiel,drewno i naturalna zywnosc!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.