Wiadomości z Mikołowa

63-latek prowadził mając ponad 3 promile! Zareagował świadek

  • Dodano: 2020-03-16 09:45

Policjanci drogówki zatrzymali 63-letniego mężczyznę, który poruszał się po mieście samochodem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Mundurowym udało się go namierzyć dzięki czujności i odpowiedniej reakcji świadka.

Mikołowianin stracił już prawo jazdy i stanie przed sądem

Grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i do 2 lat więzienia.

"Nie reagujesz – akceptujesz!" to hasło społecznej kampanii, która od lat zachęca mieszkańców Śląska do reagowania na wszelkie przypadki łamania prawa.

Dziś rano (13 marca) około godziny 09.00 mikołowscy policjanci zostali poinformowani, że po centrum Mikołowa samochodem bmw porusza się mężczyzna, który nadużywa alkoholu i może być nietrzeźwy. Wiedza natychmiast została przekazana do będących w terenie stróżów prawa. Patrol drogówki nieodpowiedzialnego kierowcę namierzył, kiedy ten wjeżdżał już do garażu. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organiźmie. 63-latek stracił prawo jazdy, a w niedługim czasie stanie przed sądem.

Zdecydowana reakcja świadka tego zdarzenia spowodowała, że mężczyzna nie zdążył daleko zajechać i nie doszło do żadnej tragedii na drodze. “Nie reagujesz akceptujesz” przynosi wymierne rezultaty i drogowi przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Dzięki kolejnej właściwej reakcji świadka nie doszło do tragedii.  Pamiętajmy! Jeśli widzisz jakieś przestępstwo - zareaguj i poinformuj o tym Policję!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Acab

    Co za konfitura. A może chłop się dezynfekował przed koronawirusem

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również