Wiadomości z Mikołowa

40-letni mikołowianin zatrzymany z promilami. Nie miał prawa jazdy

  • Dodano: 2022-09-23 07:15, aktualizacja: 2022-09-22 20:55

Łaziscy patrolowcy zatrzymali kierującego smartem, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdów, a w dodatku był pod wpływem alkoholu.

Pijany i bez uprawnień

Mieszkaniec Mikołowa został zatrzymany 22 września kilka minut po północy w rejonie ulicy Mikołowskiej w Łaziskach Górnych. Okazało się, że kierujący osobówką w ogóle nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jak tłumaczył policjantom, wcześniej uczęszczał na kurs prawa jazdy, jednak nie udało mu się zdać egzaminu. Badanie stanu trzeźwości 40-latka wykazało 0,90 mg/l w wydychanym powietrzu, a więc blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mikołowianin stanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi, która pozwala na prowadzenie pojazdu, wynosi mniej niż 0,2 promila. Wypicie jednego piwa potrafi zmienić stężenie alkoholu we krwi nawet do 0,26 promila. Nie ma konkretnego sposobu na obliczenie szybkości pozbywania się tej substancji  z organizmu. Zwłaszcza, że na to wpływa wiele czynników indywidualnych, jak również zewnętrznych, choćby takich jak waga, płeć, stopień zmęczenia i metabolizmu, ilość spożytego jedzenia, a nawet ogólna kondycja fizyczna. Nie do przewidzenia jest również to, jak zachowa się organizm kierowcy, w wyniku spożycia alkoholu w danym dniu. Eliminowanie z ruchu kierowców, którzy prowadzą auto na tzw. „podwójnym gazie” od lat stanowi jeden z priorytetów policjantów całego garnizonu mikołowskiego!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również