Wiadomości z Mikołowa

38-latek usłyszał zarzuty znieważenia policjanta

  • Dodano: 2020-02-24 10:15

38-letni mieszkaniec Łazisk Górnych usłyszał zarzuty znieważenia policjanta podczas jednej z interwencji w centrum miasta.

Upust swoim emocjom agresor dał bowiem w miniony piątek, kiedy mundurowi zareagowali na popełnione przez niego wykroczenie. Mężczyzna podjął się słownego ataku, kierując wobec funkcjonariusza szereg obraźliwych słów. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 1 roku

Sytuacja rozegrała się w piątek 21 lutego w godzinach popołudniowych. Policjant łaziskiej patrolówki wraz ze słuchaczami Szkoły Policji w Katowicach pełnili służbę w centum Łazisk Górnych. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę, który popełnił wykroczenie. Postanowili go wylegitymować. Już wtedy 38-latek był mocno pobudzony. Coraz bardziej poirytowany, w trakcie podejmowanych przez policjantów czynności, człowiek ten nie przebierał w słowach, w końcu znieważył jednego ze stróżów prawa. Jak się później okazało, łaziszczanin był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu.

Mimo stawianego oporu mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań, by następnego dnia usłyszeć zarzuty. W trakcie przesłuchania w mikołowskiej komendzie przyznał się do zarzucanego czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Przestępstwo znieważenia funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do 1 roku pozbawienia wolności.

Przed sądem 38-latek odpowie również za za popełnione wykroczenia dotyczące używania nieprzyzwoitych słów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również