Wiadomości z Mikołowa

34 - latek usłyszał 35 zarzutów za nielegalne rozpowszechnianie gier i programów

  • Dodano: 2019-04-17 11:30

Policjanci z mikołowskiej policji zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli postępowanie w sprawie rozpowszechniania za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych gier oraz posiadania nielegalnych programów komputerowych.

W wyniku prowadzonych czynności, 34-letniemu mieszkańcowi Mikołowa przedstawili łącznie 35 zarzutów.

Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia


Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z mikołowskiej komendy, prowadzili postępowanie w sprawie rozpowszechniania przez 34-latka gier na konsolę. Jak dowiedzieli się stróże prawa, mężczyzna sprzedawał dostęp do swojej konsoli innym osobom za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci zabezpieczyli konsolę, komputer oraz dwa dyski twarde, na których, jak się później okazało, zainstalowanych było pięć nielegalnych oprogramowań. Ponadto dyski te zawierały dane potwierdzające proceder rozpowszechniania gier innym osobom.

Prowadzone postępowanie pozwoliło przedstawić podejrzanemu łącznie 35 zarzutów. Mieszkaniec Mikołowa rozpowszechniał dostęp do 30 różnych tytułów gier na konsolę innym osobom, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu. Oprócz tego, 34-latek usłyszał 5 zarzutów za posiadanie nielegalnego programu komputerowego. Straty powstałe w wyniku nielegalnego procederu oszacowano na 45 tysięcy złotych.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze zaproponowanej przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Mikołowie. O dalszym losie mikołowianina zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również