Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

25-latek włamał się do jednego z mieszkań w centrum Mikołowa. Mężczyzna usłyszał zarzuty

  • Dodano: 2020-02-17 11:00

Kryminalni z mikołowskiej komendy przedstawili zarzuty 25-latkowi, który w minionym tygodniu włamał się do jednego z mieszkań w centrum Mikołowa.

Okazało się także, że ubiegłym miesiącu ukradł telefon swojej byłej partnerce. Znany wcześniej policjantom ze swojej kryminalnej przeszłości mieszkaniec Łazisk Górnych w trakcie przesłuchania przyznał się do wszystkiego.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia


Jak ustalono w trakcie dochodzenia - 12 lutego w godzinach popołudniowych, pod nieobecność 60-letniej właścicielki mieszkania, sprawca wyważył jego drzwi, a następnie skradł powerbank oraz komplet kabli do sprzętu elektronicznego o wartości ponad 500 zł. Niedługo jednak cieszył się spokojem, gdyż kilkanaście godzin  później trafił w ręce stróżów prawa i został zatrzymany, a poo nocy spędzonej w izbie zatrzymań, przesłuchany. Wtedy właśnie okazało się, że oprócz włamania w centrum miasta, 25-latek ma na swoim koncie kradzież telefonu, a ofiarą tego procederu stała się jego była partnerka.

Karany wcześniej, między innymi za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, mieszkaniec Łazisk Górnych przyznał się do zarzucanych mu czynów. Usłyszał dwa zarzuty i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Policjantom udało się także odzyskać skradziony telefon oraz powerbank.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.