Wiadomości z Mikołowa

Mikołowska drogówka prowadzi dziś działania "Bezpieczne skrzyżowania"

 • Dodano: 2020-02-17 09:00, aktualizacja: 2020-02-17 11:08

Od samego rana policjanci mikołowskiej drogówki prowadzą drugie w tym roku działania pod nazwą "Bezpieczne skrzyżowania". Ich cel? Poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach i w ich rejonach.

Stróże prawa zwracają uwagę na zachowania kierowców i pieszych reagując na popełniane przez nich wykroczenia oraz przestrzegają przed skutkami niestosowania się do przepisów ruchu drogowego.

Akcja trwa w godzinach 06.00 do 14.00

Ostatni raz tego rodzaju działania mundurowi z Mikołowa prowadzili 13 stycznia br. Dziś od godziny 06.00 policjanci pracują w terenie i przyglądają się zachowaniu zarówno kierujących jak i pieszych.

Przypominamy, iż w rejonie skrzyżowań - z winy kierowców samochodów, jednośladów oraz pieszych, najczęściej dochodzi do takich wykroczeń jak:

 • nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściach dla pieszych, w tym podczas skręcania w drogę poprzeczną,
 • niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej,
 • niestosowanie się do znaków drogowych,
 • wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi,
 • omijaniu pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu,
 • przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym lub zza występującej przeszkody, w tym także wtargnięciu na jezdnię wprost pod nadjeżdżające pojazdy,
 • przechodzenie poza wyznaczonym przejściem dla pieszych,
 • jazda wzdłuż przejścia dla pieszych oraz po chodniku.

Podczas dzisiejszych działań sprawdzana będzie także trzeźwość kierowców, prawidłowość parkowania w rejonach skrzyżowań, przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości oraz stosowania pasów bezpieczeństwa.

Nad ich prawidłowością czuwa Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie asp.sztab. Marek Ścierski.

Komentarze (1)    dodaj »

 • jorguś

  Policjanty INFRASTRUKTURA! Proszę dbać o rzeczywistą poprawę bezpieczeństwa zwracając się na do zarządców dróg o wyznaczanie przejść dla pieszych w sołectwach gdzie przystanki autobusowe usytuowane są w obrębie skrzyżowań.Niema tam zatok dla autobusów ani pasów i piesi wychodzą zza autobusu wprost pod koła jadących samochodów. W takich miejscach dochodzi do wypadków lecz nikt z tym nic nie robi...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również