Wiadomości z Mikołowa

19-latek z Mikołowa kierował bez prawa jazdy. Miał przy sobie narkotyki

  • Dodano: 2022-01-13 09:15

Policjanci łaziskiej patrolówki zatrzymali mieszkańca Mikołowa, który wraz ze swoimi kolegami jeździł samochodem po terenie Łazisk Górnych. 19-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Miał za to ponad 15 działek marihuany. Podejrzany złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Kierował bez prawa jazdy

Młody mikołowianin został zatrzymany w miniony poniedziałek 10 stycznia tuż przed północą w Łaziskach Górnych w okolicy ulicy Pszczelnej. Kierujący mazdą nie powinien w ogóle siadać za kierownicę, gdyż według policyjnych systemów, nie posiadał właściwych uprawnień. Dalsza kontrola jedynie pogorszyła sytuację mężczyzny. W kieszeni kurtki miał bowiem woreczek z suszem roślinnym. Badanie testerem potwierdziło, że to marihuana.

19-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających

Wraz z 19-latkiem podróżowali jego dwaj koledzy, mieszkańcy Łazisk Górnych. Kierowca został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania środków odurzających w ilości ponad 15 działek dilerskich, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podejrzany złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Będzie też odpowiadał za prowadzenie pojazdu mechanicznego bez uprawnień.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Tadek

    A cóż to za narkotyki, ja się pytam? Teraz chłopakowi zmarnują życie. Po trzyletnim(oby nie) pobycie w kryminale zamiast się zresocjalizować przejdzie tylko przestępcze szkolenie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również