Wiadomości z Mikołowa

16-latka potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych! Nastolatka trafiła do szpitala

  • Dodano: 2021-11-29 11:00

Policjanci z mikołowskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem 16-letniej pieszej, do którego doszło na jednym z oznakowanych przejść na krajowej wiślance. Nastolatka ze złamaną ręką, trafiła do szpitala. Kierujący osobówką tłumaczył mundurowym, że nikogo nie zauważył.

Potrącenie 16-latki na DK81 w Mikołowie

Do wypadku doszło w czwartek 25 listopada około godziny 16:30 w Mikołowie na DK 81 na pasie w kierunku Żor. Jak ustalili policjanci z drogówki, kierujący osobową hondą mężczyzna, jadąc lewym pasem, nie zauważył przechodzącej przez jezdnię pieszej. Według wstępnych ustaleń mundurowych zasadniczym błędem kierowcy był brak dostatecznej koncentracji i nieuwaga, tym bardziej że kierujący samochodami jadącymi prawem pasem zatrzymali się, by ustąpić pierwszeństwa 16-latce.

Potrącona piesza trafiła do szpitala

Mieszkanka Mikołowa trafiła do szpitala w Katowicach-Ligocie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 45-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Mundurowi zgodni są co do tego, że jesienne warunki drogowe bywają trudne i znacząco pogarszają komfort codziennej jazdy. Dlatego kierowcy powinni wzmóc swoją czujność i pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonie przejść.

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    Gdyby przejście dla pieszych na tak ruchliwej drodze było zaopatrzone w sygnalizację świetlną to kierowca z pewnością zauważył by czerwone światło i się zatrzymać.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również