Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

15 października nauczyciele rozpoczynają bezterminową akcję protestacyjną!

  • Dodano: 2019-10-02 11:15

15 października nauczyciele rozpoczynają bezterminową akcję protestacyjną! Jak mówi prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, nauczyciele będą wykonywali tylko te czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego.

Decyzję o rozpoczęciu akcji protestacyjnej podjęto po analizie wyników ankiet, którą ZNP przeprowadził wśród nauczycieli. Wzięło w niej udział 227 tys.nauczycieli. Za strajkiem włoskim opowiedziało się około 50 proc. nauczycieli.

15 października zaczynamy bezterminową akcję protestacyjną, polegającą na wykonywaniu tylko tych czynności, tych zadań, tych obowiązków, które po pierwsze mieszczą się w 40-godzinnym wymiarze pracy nauczyciela, a po drugie, które są opisane w przepisach prawa oświatowego. Natomiast nie będziemy wykonywali tego, co stało się pewną normą zwyczajową, prawem niepisanym, co weszło w krew i przyzwyczajenia tych, którzy kierują polską edukacją - mówił podczas dzisiejszej konferencji prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Wśród tych zadań wymienił m.in. wyjazdy na wycieczki szkolne, zielone szkoły, czy też prowadzenie kół zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych.

Nie akceptujemy zadań, które do tej pory wykonywaliśmy, a za które nie otrzymywaliśmy pieniędzy. Nie wyrażamy zgody na to, byśmy ponosili koszty przygotowania do zajęć, nie będziemy prowadzili żadnych dodatkowych zajęć, które nie są wpisane do karty organizacyjnej szkoły - mówi Broniarz. - Nie chcemy być wolontariuszami - podsumował prezes ZNP.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • bropan

    A co z pracownikami obsługi szkół i przedszkoli,przecież oni tez strajkowali i nie dostali nic za strajk.Natomiast nauczyciele dostali wyrównanie z różnych źródeł.No i nauczyciele dostali podwyżki od stycznia i teraz od 1 września,a pracownicy nie pedagogiczni zostali wystawieni do wiatru,ale jak trzeba było liczyć strajkujących,to ich się zaliczało do ogólnej liczby osób podejmujących strajk.Gdzie są podwyżki dla woźnych,sprzątaczek i kucharek.

  • chris

    Skąd wiemy, że nauczyciele wykonują czynności, zadania i obowiązki które mieszczą się w 40-godzinnym wymiarze pracy ? kto to kontroluje ? Kolega, koleżanka dyrektor ? Samorząd ? Nie.Na podstawie znowelizowanych przepisów dotyczących wykonywania nadzoru pedagogicznego, wizytatorzy otrzymali uprawnienia wstępu do szkoły i brania udziału w charakterze obserwatora w zajęciach przez nią organizowanych bez wcześniejszego ustalania tego z dyrektorem szkoły. Konieczna jest też kontrola dokumentacji i rzeczywistego a nie umownego czasu pracy. Kuratorium do dzieła ! Na czas permanentnego strajku - permanentna, nie zapowiedziana kontrola pracy.

  • pb

    No i bardzo dobrze. Niech się dzieci uczą ,a nie non stop wycieczki , teatry , kina i wyjścia.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.