Wiadomości z Mikołowa

Samochód z salonu - ile kosztują części?

  • Dodano: 2021-06-23 12:15

Salony samochodowe kuszą nowymi pojazdami, które są coraz bardziej zaawansowane technologicznie. W tym tekście wyjaśnimy, jak przekłada się to na koszt części i ile może kosztować utrzymanie pojazdu, który dopiero wyjechał z fabryki!

Wpisując w wyszukiwarkę frazy „Nissan części” czy „części Ford” szukamy zarówno elementów do pojazdów starszych roczników, ale też stosunkowo nowych – takich, które są po dwuletniej gwarancji, a już wymagają napraw. Jak wygląda koszt tego typu elementów?

Co w przypadku nowych aut jest najdroższe?

Najwięcej kosztować będą z pewnością części zawieszenia oraz te związane z eksploatacją silnika. Dlaczego? Albo opierają się na bardzo zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych albo skupiają się w większości na elektronice, co zwiększa ich koszt produkcyjny.

Dużo kosztować będą również elementy, które występują na razie wyłącznie w oryginalnych wersjach – producenci nie zdążyli po prostu wypuścić jeszcze wysokiej klasy zamienników, które będą ostatecznie kosztowały dużo mniej środków.

Jak obniżyć koszt części pojazdów z salonu?

Najlepiej zorientować się w kosztach w Internecie. Dzięki niższym kosztom sprzedaży i magazynowania, takie elementy mogą być tańsze nawet o kilkadziesiąt procent. W ten sposób jesteś w stanie sporo zaoszczędzić jako posiadacz samochodu z salonu.

Możesz również poprosić o rabat lojalnościowy w salonie, w którym kupiłeś auto. Rozwiązaniem jest również korzystanie z wydłużonej gwarancji, która pozwala spokojnie cieszyć się samochodem, bez obaw o jego eksploatację czy awarie.

Jak widzisz, masz wiele możliwości obniżenia kosztów jazdy nowym samochodem z salonu. Pamiętaj jednak, żeby zorientować się w cenie części jeszcze przed zakupem auta. Nawet tańszy samochód, który jest zaawansowany technologicznie może być później bardzo drogi w utrzymaniu, a koszt zawieszenia, np. przekraczać kilka tysięcy złotych. Czy to cena adekwatna do jakości pojazdu? Na to pytanie musisz odpowiedzieć już sobie samemu!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.