Wiadomości z Mikołowa

Panele ścienne w Twoim biurze - salon z Katowic doradza co wybrać

  • Dodano: 2017-07-26 09:30

Panele ścienne w biurze mają bardzo szerokie zastosowanie. Nie wiele osób wie, że nie tylko są praktyczne - idealnie wyciszają pomieszczenia, ale również potrafią nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru.  Sprawdź jak wykorzystać panele ścienne w Twoim biurze.

Panele sufitowe - cisza idealna

Każda osoba pracująca umysłowo, wie jak uciążliwe potrafią być  biurowe hałasy. Głośna drukarka, zacinająca się kserokopiarka, huki z sąsiadującej budowy czy hałaśliwy dział handlowy to coś normalnego. Niestety wiele osób nie potrafi się skupić w takich warunkach. W takich przypadkach warto pomyśleć o wyciszeniu poszczególnych pomieszczeń lub nawet całego biura. Dziś panele ścienne są bardzo zaawansowane technologicznie, nie tylko idealnie wpływają na akustykę biura ale również bardzo ciekawie wyglądają.

Innymi miejscami, w którym warto wykorzystać panele ścienne i sufitowe są sale konferencyjne i pokoje spotkań. Aby nie zakłócać atmosfery spotkań hałasami oraz zadbać o odpowiednią akustykę wideokonferencji, dobrze jest zadbać o wyciszenie tego typu pomieszczeń. Dodatkowym atutem jest fakt, że wyciszenie działa w obydwie strony, dzięki czemu możemy mieć pewność, że treść przeprowadzanych wewnątrz rozmów nie opuści danego pokoju w  niechciany sposób.  

Panele ścienne 3D - postaw na oryginalny wystrój biura

Panele biurowe nie tylko wyciszają, ale również w bardzo ciekawy sposób ozdabiają pomieszczenia. Bywa to szczególnie przydatne w przypadkach gdy nie mamy do dyspozycji zbyt dużej przestrzeni, więc nie możemy sobie pozwolić na ciekawe dekoracje, kwiaty czy ozdobne meble. W takich sytuacjach panele ścienne, szczególnie te 3D potrafią odmienić oblicze całego biura. Jest to również świetne rozwiązanie gdy urządzamy nowoczesne gabinety, czy wnętrza agencji kreatywnych. Na rynku dostępny jest ogromny wybór wzorów i kolorów paneli ściennych dzięki czemu można stworzyć naprawdę niezwykłe aranżacje.

Panele ścienne są nie tylko ozdoba artystycznych przestrzeni ale również miejsc takich jak przykładowo recepcja, lobby czy sala konferencyjna. Każda reprezentacyjna przestrzeń wygląda ciekawiej gdy ściany są wykończone w  oryginalny sposób. Dodatkowo w aranżacjach 3D można wkomponować logotyp firmy, dzięki czemu zyskamy unikatowy wystrój wnętrza.

Podziel przestrzeń panelami biurowymi

Kolejnym ciekawym sposobem na wykorzystanie paneli w biurze jest użycie ich jako ścianek działowych pomiędzy poszczególnymi działami. W dzisiejszych czasach sporym problemem jest znalezienie biura o idealnej powierzchni. Większość biurowców oferuje ogromne przestrzenie typu open space lub  małe pokoiki. Praktycznie z cudem graniczy znalezienie biura, w którym będzie wystarczająca ilość pokoi, tak aby każdy dział mógł bez problemu zająć jeden z nich.

W wielu firmach, które posiadają osobne działy księgowe, IT, handlowe czy marketingowe, trudne do pogodzenia jest zmieszczenie wszystkich w jednym pokoju, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu pracy. Niestety część osób lubi pracować w ciszy, podczas gdy w niektórych działach jest to praktycznie niewykonalne. Dlatego gdy mamy do dyspozycji open space, warto podzielić go panelami ściennymi na kilka mniejszych pomieszczeń. W taki sposób nie ingerujemy w architekturę budynku, a jednocześnie poprawiamy środowisko pracy naszych pracowników.

źródło: NoNameoffice
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.