Wiadomości z Mikołowa

Znamy program II. edycji Rajzefibera!

  • Dodano: 2018-04-02 19:30

Mikołowski Festiwal Podróżniczy zaczyna urastać do rangi kultowego wydarzenia w regionie. Organizatorzy zdradzili, kogo zobaczymy i posłuchamy w tym roku!

Druga edycja Festiwalu Podróżniczego Rajzefiber, organizowanego w murach Miejskiej Biblioteki Publicznej tuż, tuż. Po zeszłorocznym niezaprzeczalnym sukcesie imprezy, która zgromadziła tak wielu słuchaczy, że do budynku biblioteki z trudem można było wetknąć szpilkę, organizatorzy postanowili zaszaleć jeszcze bardziej. Lista gości i przedstawiona oferta naprawdę robią wrażenie.

W tym roku Rajzefiber odbędzie się w dwa dni – 20 i 21 kwietnia. W piątek o 17:00 chłopaki z Łaziska Grupa Górska opowiedzą o swoich przygodach w Himalajach i zeszłorocznym wejściu na Chulu East (6059 m n.p.m.). Godzinę później swoją opowieść o Wielkim Szlaku Himalajskim zaprezentuje Bartosz Malinowski – pierwszy Polak, który pokonał tę trasę. O 19:30 zgromadzeni w centrali MBP uczestnicy festiwalu będą mieli okazję zobaczyć film Alpine Wall Tour i poznać jego głównych bohaterów.

Alpine Wall Tour to dokument o dwóch alpinistach – Łukaszu Dudku i Jacku Matuszku, którzy jako pierwsi na świecie powtórzyli 1000-metrową drogę skalną w północnych Włoszech – Brento Centro. Tego samego roku skompletowali Alpejską Trylogię oraz wspięli się przez największy dach skalny w Alpach: drogą Bellavista – opowiadają na Facebooku organizatorzy festiwalu.

Kwadrans po 20:00 Jacek Matuszek i Łukasz Dudek opowiedzą o wspinaczce na Big Wallach, a 21:00 zobaczymy dokument Islandia bez maskonurów.

Drugi dzień festiwalowy to podróże w najdalsze zakątki ziemi. Z naszymi prelegentami przeniesiemy się najpierw do Iranu, następnie ze śląskim humorem odbędziemy podróż niespodziankę, żeby później udać się do Laponii. Z dalekiej północy przeniesiemy się do pozornie rajskiej Indonezji, następnie na rowerze przemierzymy trasę z Alaski do Patagonii, żeby na końcu wylądować w niedostępnej Antarktyce – informują organizatorzy Rajzefibera.

Oto program soboty:

  • 14.00 Łukasz Kasperek - Iran. Jak podróżować z dziećmi w dalekie zakątki świata?
  • 15.00 Patryk Świtała - Ślązok Rajzuje
  • 16.00 Tandemowe Trip Love - Na lodowy kraniec z pazurem. Zimowa ekspedycja rowerowa za koło podbiegunowe z psem
  • 17.00 Anna Jaklewicz - Indonezja po drugiej stronie raju
  • 18.30 Piotr Strzeżysz - Rowerem z Alaski do Patagonii
  • 20.00 Bartosz Stróżyński - Antarktyka, podwodne zauroczenie

Warto zauważyć, że w trakcie drugiego dnia festiwalu od godziny 16:00 będzie można zobaczyć wystawę "Uśpiony Smok - Podróż po Górnym Ślasku" (Wystawa fotografii industrialnej w Miejskiej Placówce Muzealnej, ul.Karola Miarki 15) oraz wystawę "Trzy Sztuki w Antarktyce" przez dwa dni festiwalowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Nie możecie się doczekać? My bardzo, dlatego nasza redakcja zawita do Miejskiej Biblioteki Publicznej i przedstawi szczegółową relację z wydarzenia specjalnie dla Was!

Zachęcamy również do obserwowania profilu festiwalu na Facebooku

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również