Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Znamy Mikołowian Roku 2017!

 • Dodano: 2018-02-04 09:45

W sobotni wieczór na terenie hali MOSiR odbył się tradycyjny Bal Mikołowianina. W tegorocznej 21. edycji mamy siedmiu laureatów. Burmistrz przyznał także wyróżnienie specjalne.

Jak co roku tytuł i statuetka Mikołowianina Roku została przyznana osobom, które w danym okresie  najbardziej zasłużyły się dla naszego miasta. To prestiżowe wyróżnienie osób i podmiotów gospodarczych, które w szczególny sposób reprezentują i promują Mikołów poprzez swoje działania społeczne i/lub indywidualny sukces w takich dziedzinach jak kultura, przedsiębiorczość, edukacja, sport, praca społeczna i charytatywna.

Tegoroczna kapituła nagrody w skład, której weszli: burmistrz Stanisław Piechula, wiceburmistrz Mateusz Handel, przewodniczący Rady Miasta Michał Rupik i wiceprzewodniczące RM Barbara Wilkoszyńska i Katarzyna Syryjczyk–Słomska zdecydowała o wyborze siedmiu osobowości, stowarzyszeń i przedsiębiorstw.

Mikołowianami 2017 roku zostali:
 

 • Irena Bondel – inicjatorka i członkini zarządu Stowarzyszenia Uśmiech
 • dr Paweł Kojs – dyrektor Śląskiego Ogrodu Botanicznego
 • Janina Kornas – przewodnicząca zarządu Stowarzyszenia Siloe
 • Łukasz Osmalak – twórca Biura Świętego Mikołaja, lokalny aktywista
 • prof. Władysław Szymański – rektor Akademii Muzycznej w Katowicach, jeden ze współtwórców i dyrektor artystyczny Mikołowskich Dni Muzyki
 • Uczniowski Klub Sportowy Satori i jego szef, Rafał Lalik
 • Lumatech z właścicielem Lucjanem Weinerem na czele, tworząca materiały i technologie dla przemysłu meblarskiego i stolarki otworowej

Z przyczyn niezależnych na gali nie pojawili się prof. Szymański i przedstawiciele firmy Lumatech. Pozostali laureaci otrzymali statuetki, dyplomy i bukiety kwiatów.

Burmistrz Stanisław Piechula zdecydował się w tym roku na wręczenie Wyróżnieniem Specjalnego dla Klaudii Jadwiszczyk i Krzysztofa Lewickiego, znanych jako Tandemowe Trip Love. Dwoje mikołowian wraz ze swoim psem Kadlookiem przejechali blisko 8 tysięcy kilometrów na rowerze, by dotrzeć do Nordkapp za kołem podbiegunowym.

Bal poprowadził rzecznik mikołowskiego ratusza, Tomasz Rogula. Po zakończeniu oficjalnego protokołu zebrani goście bawili się przy akompaniamencie zespołu Rockodyl.

Znamy Mikołowian Roku 2017!

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • Mikołowianin roku

  Gratulacje

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.