Wiadomości z Mikołowa

Zespół Szkół Technicznych i Kirchhoff Polska: Partnerstwo dla rozwoju uczniów mechatroniki

  • Dodano: 2024-04-16 09:30, aktualizacja: 2024-04-16 10:37

15 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Mikołowie została podpisana umowa o współpracę z firmą Kirchhoff Polska Sp. z o.o.

Umowa o współpracy między ZST Mikołów a firmą Kirchhoff Polska Sp. z o.o.

KIRCHHOFF Automotive od początków okresu istnienia samochodów opracowuje, produkuje i dostarcza dla przemysłu samochodowego struktury metalowe, a obecnie również hybrydowe. Z producenta pojedynczych części stali się uznanym na arenie międzynarodowej partnerem w rozwoju przemysłu samochodowego i dostawcą podzespołów i struktur szkieletu pojazdu.

Ze strony Powiatu Mikołowskiego podpisy pod umową złożyli starosta mikołowski Mirosław Duży oraz członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar, ze strony szkoły- dyrektor Elżbieta Jabłońska, zaś w imieniu firmy Kirchhoff Polska Sp. z o.o. umowę podpisali Tomasz Marczuk- Procurent Manager oraz Urszula Balcerek-Szrubarczyk- HR Country Manager.

W ramach umowy firma Kirchhoff umożliwi uczniom ZST z klas branży mechatronicznej odbywanie nieodpłatnych praktyk zawodowych i staży wakacyjnych w siedzibie firmy, ufunduje najlepszym uczniom klas patronackich nagrody lub stypendia, ułatwi najlepszym z nich podjęcie pracy w firmie po rekrutacji, a także umożliwi nauczycielom odbycie nieodpłatnych szkoleń branżowych i wesprze ZST w Mikołowie materialnie i finansowo w zakresie doposażenia w sprzęt niezbędny do nauki zawodu.

Wprowadzenie nowego sprzętu i szkoleń dla uczniów

Już teraz szkole został przez firmę Kirchhoff użyczony robot FANUC 100iC oraz ufundowano dwudniowe szkolenie z obsługi i programowania tego robota. Będzie to miało ogromny wpływ na podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów klas w zawodach technik mechatronik i technik robotyk.

Podpisanie umowy stało się też okazją do uroczystego otwarcia przeprojektowanych, wyremontowanych i na nowo wyposażonych pomieszczeń biurowych w ZST Mikołów. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonały władze Powiatu Mikołowskiego na czele ze starostą Mirosławem Dużym. Prace remontowe oraz wyposażenie pomieszczeń zostały sfinansowane ze środków Powiatu Mikołowskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również