Wiadomości z Mikołowa

Za nami spotkanie z przedsiębiorcami z Mikołowa i powiatu dotyczące Polskiego Ładu

  • Dodano: 2022-01-11 08:45, aktualizacja: 2022-01-11 08:58

Spotkanie poświęcone Polskiemu Ładowi dla przedsiębiorców z Mikołowa i całego powiatu mikołowskiego odbyło się w poniedziałek 10 stycznia w budynku Centrum Aktywności Społecznej w Mikołowie przy ul. Jana Pawła II 4.

Zmiany przepisów dotyczące Polskiego Ładu

Do udziału w tym wydarzeniu zgłosiło się 45 osób, a jego gośćmi byli eksperci z rybnickiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego w Mikołowie. Zaprezentowali oni uczestnikom szczegóły dotyczące zmian przepisów wynikających z wprowadzenia Polskiego Ładu, które zaczynają obowiązywać od stycznia 2022 roku. Spotkanie poprowadził Piotr Bańczyk - główny specjalista ds. przedsiębiorców Urzędu Miasta Mikołów i Starostwa Powiatowego w Mikołowie.

Ze względu na sytuację epidemiczną, uczestnicy mogli wziąć udział w spotkaniu zarówno w formie stacjonarnej, jak również zdalnie (link do wydarzenia został przesłany zarejestrowanym osobom).

Szczegółowo zmiany w zakresie podatków wprowadzone przez Polski Ład przedstawiły: Ewa Liszka - zastępca Naczelnika Urzędu Skarbowego i Barbara Cieniawska-Lenard- kierownik Referatu Obsługi Bezpośredniej z Urzędu Skarbowego w Mikołowie.

O systemie ubezpieczeń w Polskim Ładzie opowiedziała zebranym Wiesława Krukowska - zastępca Naczelnika Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji z rybnickiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Spotkanie było nieodpłatne, a jego organizatorami byli Urząd Miasta Mikołów i Starostwo Powiatowe w Mikołowie, zaś partnerami wydarzenia- Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Śląsk, stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju oraz Regionalny Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej.

Komentarze (1)    dodaj »

  • zdfzz

    Jedyny co się smieje to urzednik bez maski. Brawo wy. Reszta woli patrzeć w proteście w boki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również