Wiadomości z Mikołowa

Za nami Biegatonki na start. W imprezie wzięło udział 260 zawodników

  • Dodano: 2023-06-23 07:00, aktualizacja: 2023-06-23 07:20

260 zawodników uczestniczyło w zorganizowanej 22 czerwca na mikołowskim rynku 8, edycji imprezy biegowej dla dzieci „Biegatonki na Start”.

Wydarzenie, które od początku prowadzone jest przez STS Biegaton cieszy się sporym zainteresowaniem. Nie inaczej było i tym razem, do biegów zgłosiło się łącznie 260 uczestników. Niektóre były tak silnie obsadzone, że musiano rywalizować w dwóch turach.

Za nami Biegatonki na start. W imprezie wzięło udział 260 zawodników

Najmłodszymi zawodnikami były dzieci z roczników 2020 i młodsze, zaś najstarszymi biegaczki i biegacze urodzeni w 2010 i 2011 roku. Rywalizację rozpoczęły dzieci najmłodsze, które pięćdziesięciometrowy dystans mogły pokonywać wraz z rodzicami. Starsze musiały rodzic sobie same, licząc na gorący doping kibiców. Tego nie brakowało jak i słońca. Upał sprawił, iż najdłuższy 800 metrów został skrócony do 600 metrów.

Każdy z zawodników otrzymywał medal oraz pakiet startowy, zaś od roczników 2016-2017 zawodnicy walczyli już o miejsca na podium. Ci najlepsi otrzymali puchary. Poza organizatorami wręczali je wiceburmistrz Mikołowa Mateusz Handel oraz sekretarz Powiatu Mikołowskiego Łukasz Ryguła.

Powiat jest jednym ze sponsorów wydarzenia. W trakcie tej edycji imprezy zbierano również pieniądze na leczenie podopiecznego Fundacji Sto Serc.

biegatonki na start

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również