Wiadomości z Mikołowa

Z Mikołowa dookoła świata. Przed nami kolejny Mikołowski Festiwal Podróżniczy Rajzefiber!

  • Dodano: 2023-10-19 09:30, aktualizacja: 2023-10-19 13:36

Urząd Miasta w Mikołowie zaprasza wszystkich miłośników podróży i przygód na VI edycję Mikołowskiego Festiwalu Podróżniczego - Rajzefiber. To wyjątkowe wydarzenie obfitujące w fascynujące spotkania, inspirujące prelekcje, emocjonujące projekcje filmowe oraz fascynującą wystawę zdjęć. Nie zabraknie także konkursów i nagród dla aktywnych uczestników. Tegoroczna edycja festiwalu będzie trwać w Mikołowie aż trzy dni, od 26 października (czwartek) do 28 października (sobota). 

Festiwal Podróżniczy Rajzefiber - program

Inauguracja festiwalu odbędzie się 26 października o godzinie 19:00 w Centrum Aktywności Społecznej (Rynek 2), gdzie zaplanowana jest projekcja filmu "Wild Waters" w reżyserii Davida Arnauda. Ten film zdobył prestiżową nagrodę w kategorii "Najlepszy film o sportach górskich" podczas Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju w 2023 roku. 

Kolejne dwa dni festiwalu tradycyjnie odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie (ul. Karola Miarki 5). 27 października, czyli piątek, rozpocznie się pokazem filmu "Transcendence," który zdobył nagrodę za najlepszy film wspinaczkowy podczas tegorocznego Festiwalu Górskiego w Lądku Zdrój. Po seansie odbędą się spotkania z podróżnikami, w tym o 18:30 Adam Klimek podzieli się swoimi fascynującymi historiami z podróży po świecie rowerem i zaprezentuje fotografie ze swoich przygód. Następnie, o godzinie 20:00, na scenie Miejskiej Biblioteki pojawi się Piotr Horzela, który opowie o swoich podróżach przez 4 kontynenty i zastanowi się nad tym, czy takie podróże mogą stać się codziennością. 

Sobota, 28 października, to kolejne dwa filmy i dwa spotkania. O 16:30 odbędzie się pokaz filmu "To The Hills & Back," który zdobył nagrodę za Najlepszy film w kategorii "człowiek i góry" podczas tegorocznego festiwalu w Lądu Zdrój. O 17:15 będzie okazja do obejrzenia filmu "Balkan Express," obiecano nam, że to pełna przygód wspinaczkowa, rowerowa i narciarska - filmowa podróż roku! 

Festiwal zakończą dwa interesujące spotkania. O godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z Pawłem Kunzem, który przedstawi prelekcję pt. "Las Vegas, Las Palmas, Las Mikołowski: dookoła świata za grosze." Następnie o godzinie 19:30 znany prezenter telewizyjny, Jarosław Kret, podzieli się swoimi przeżyciami z podróży przez Madagaskar. 

W piątek i sobotę w holu biblioteki na uczestników festiwalu czekać będzie wystawa zdjęć autorstwa Adama Klimka zatytułowana "Rowerem przez świat".

To wyjątkowa okazja do poznania inspirujących podróżników i odkrycia fascynujących historii z całego świata. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Darmowe wejściówki można odebrać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie. 

Z Mikołowa dookoła świata. Przed nami kolejny Mikołowski Festiwal Podróżniczy Rajzefiber!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również