Wiadomości z Mikołowa

Władze gmin i powiatu rozmawiały o dramatycznej sytuacji szpitala i pomocy dla Ukrainy

  • Dodano: 2022-11-23 07:15, aktualizacja: 2022-11-23 07:56

W siedzibie Centrum Aktywności Społecznej w Mikołowie odbyło się spotkanie samorządowców powiatu mikołowskiego  w formule G-6 czyli gminy: Mikołów, Łaziska Górne, Orzesze, Ornontowice, Wyry oraz Starostwo Powiatowe.

To ostatnie reprezentowali Starosta Mikołowski Mirosław Duży, Wicestarosta Tadeusz Marszolik, członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar oraz Sekretarz Powiatu Łukasz Ryguła.

Wśród tematów poruszonych w trakcie spotkania były kwestie bardzo trudnej sytuacji finansowej szpitala powiatowego, stąd propozycje aby rady gmin naszego powiatu podjęły działania - między innym wystosowały apele do Ministra Zdrowia, by zwrócić uwagę rządzących na patową sytuację szpitali powiatowych, którym bez dodatkowych środków grozi zamknięcie.

Władze gmin i powiatu o aktualnej sytuacji w regionie

Poza kondycją szpitala poruszano kwestie przygotowań do akcji zima, inwestycji drogowych prowadzonych przez powiat w poszczególnych gminach.

Na ukończeniu jest realizacja ulicy Konstytucji 3 Maja w Mikołowie – poinformował Tadeusz Marszolik.

Wicestarosta wymienił również planowane na przyszły rok przedsięwzięcia - dokończenie modernizacji ulicy Pszczyńskiej w Mikołowie, Chrobrego w Orzeszu, Zwycięstwa w Ornontowicach  i Rybnickiej w Gostyni.

Wicestarosta podkreślił jednak, że zadania te doczekają się finalizacji w roku przyszłym o ile uda się na nie uzyskać dofinansowanie z programów rządowych. Poruszono również tematy: pieczy zastępczej, transportu zbiorowego, opłat za śmieci, sprzedaży węgla przez samorządy oraz wsparcia dla Ukrainy.

spotkanie władz powiatu i gmin

Komentarze (2)    dodaj »

  • Władysław Pechaluk

    Dzień dobry.Zapraszam więc władze Powiatu na dzisiejszą konferencję w Świętochłowicach na której będzie właśnie osobny panel administracji lokalnych jak i dyrektorów, prezesów szpitali, i wypracowane zostanie wspólne stanowisko samorządów w zakresie sytuacji szpitali powiatowych stosownym Listem otwartym do Ministra ZdrowiaZ wyrazami szacunku, pozostając w kontakciePozdrawiamWładysław Perchaluk

  • KubaBatanachama

    Nie ma pieniędzy na nic (jak zwykle), ani na szpital ani na dokończenie inwestycji ani na sól do odladzania chodników, a władze gmin i powiatu debatują nad pomocą dla Ukrainy. Co tu jest grane? Czy jako Polacy staliśmy się już obywatelami drugiej kategorii we własnym kraju? CO NAS OBCHODZI UKRAINA? Jak to możliwe że miasto pomaga obcym obywatelom, urzędnicy kombinują nad pomocą dla obcego państwa a zapominają z czyich podatków otrzymują sowite pensje?..

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również