Wiadomości z Mikołowa

Uwaga na oblodzenie dziś wieczorem

  • Dodano: 2018-02-04 17:15

Mikołowska OSP ostrzega mieszkańców przed niebezpiecznymi warunkami na lokalnych trasach. IMGW wydało monit dotyczący poważnego oblodzenia dróg i chodników.

Nagły powrót prawdziwej, śnieżnej zimy, która zawitała do nas dziś rano ma swoją ciemną stronę. Spadek temperatury poniżej zera wiąże się z zamarzaniem wody na nawierzchni lokalnych dróg i chodników. Tak też dzieje się dziś po południu i w godzinach wieczornych.

Zgodnie z komunikatem wydanym przez IMGW:

Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -6°C do -3°C, przy gruncie od -7°C do -4°C. Ujemna temperatura powietrza będzie utrzymywać się przez kolejne dwie doby.

Ostrzeżenie zachowuje ważność do jutra rana, 5 lutego do godz. 7:00. Oznacza to, że trudne warunki na drogach będą towarzyszyły nam całą noc. Apelujemy o ostrożną jazdę, dostosowanie prędkości do sytuacji. Przestrzegamy także pieszych – o przewrócenie się na oblodzonym chodniku nietrudno, szczególnie wieczorem! Niedawno apel do kierowców i pozostałych uczestników ruchu wystosowała mikołowska policja [czytaj].

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również