Wiadomości z Mikołowa

Urząd Miasta opanowany przez koronawirus! Nowe zasady obsługi mieszkańców w ratuszu

  • Dodano: 2021-03-23 09:45

Liczba zakażeń koronawirusem w UM Mikołów rośnie lawinowo. To jest powodem zmian w pracy magistratu dla mieszkańców Mikołowa.

Jak informuje burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula w Urzędzie Miasta Mikołowa rośnie lawinowo liczba zakażeń koronawirusem wśród urzędników magistratu. Wiąże się to również z nieobecnością spowodowaną kwarantanną dla osób, które były w kontakcie z zakażonymi

Z tego powodu Urząd Miasta informuje, że w dniach od 23 marca do 9 kwietnia 2021 roku zostają wprowadzone ograniczenia w bezpośrednim obsługiwaniu mieszkańców.

Mieszkańcy są zachęcani do kontaktu telefonicznego oraz korespondencji mailowej bądź listownej. Dokumenty można również wrzucać do urny znajdującej się w przedsionku Urzędu.

Koronawirus w UM Mikołów. Magistrat będzie częściowo zamknięty dla mieszkańców

Warto sprawdzić, czy konkretnej sprawy nie da się załatwić bez wychodzenia z domu korzystając z platformy ePUAP (Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej) lub systemu SEKAP. Aby skorzystać z tych form trzeba mieć profil zaufany. Założenie go zajmie chwilę każdemu, kto korzysta z bankowości elektronicznej – wyjaśnia burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula.

Jak informują urzędnicy, osobisty kontakt jest możliwy tylko i wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się z pracownikiem załatwiającym daną sprawę, jeżeli jest obecny w urzędzie.

Numery telefonów i adresy mailowe do poszczególnych Wydziałów, Referatów i Biur dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej UM Mikołów.

W trakcie ewentualnej wizyt w UM należy przestrzegać wymogów sanitarnych obowiązujących w budynkach użyteczności publicznej:

  • stosować maseczki,
  • dezynfekować ręce,
  • zachować dystans społeczny.

Do Urzędu Miasta będą wpuszczane tylko osoby z zakrytymi ustami i nosem za pomocą maseczki.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Wirusa brak

    Urząd Miasta opanowany przez "nieistniejący wirus" niemożliwe! jeszcze nie tak dawno nawoływanie do spacerów było ok ,a dziś jakaś pandemia? Może wobec tego Pan Burmistrz zechce zająć się "nieczynnymi " siłowniami na terenie miasta(dla przykładu na ul. Pszczyńskiej 40A) czas chyba zakończyć tę farsę ?https://www.facebook.com/k8bodyart/

  • jorg

    A w SP4 i przedszkolu nr4 na Kamionce też dzieci i nauczyciele są zarażeni o tym burmistrz nic nie wspomina jakby nie było tematu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.