Wiadomości z Mikołowa

Trzy miesiące aresztu dla pseudokibica z Mikołowa

 • Dodano: 2019-11-12 11:45

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy dla 19-letniego mieszkańca Mikołowa zastosował miejscowy sąd rejonowy na podstawie zebranego przez policjantów materiału.

Według śledczych, mężczyzna najpierw pobił 15-latka, a później, wraz z innym nastolatkiem, zmusił go do słownej agresji pod adresem jednego z klubów piłkarskich. Za swój chuligański występek odpowie przed sądem.
Na zdjęciu: policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych w trakcie czynności z zatrzymanym 19-latkiem z Mikołowa


Sytuacja, która stała się początkiem tej sprawy rozegrała się tydzień temu, 5 listopada wieczorem na dworcu autobusowym w Mikołowie. To tam 15-letni mieszkaniec Łazisk Górnych został zaczepiony przez 19-letniego mikołowianina i zapytany o piłkarskie sympatie. Odpowiedź nastolatka miała nie spodobać się mężczyźnie, który według zeznań pokrzywdzonego, uderzył go dwukrotnie w twarz i kopnął w okolice żeber.

Młody łaziszczanin wsiadł do autobusu i pojechał do Łazisk Górnych. Tam rozegrała się druga część incydentu, bowiem agresor tym samym środkiem transportu podążył za swoją ofiarą. Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, wraz z nim był także 16-letni chłopak. W centrum Łazisk Górnych dwaj agresorzy ponownie postanowili zaczepić 15-letniego łaziszczanina. Używając wobec niego przemocy, zmusili do wypowiedzenia obraźliwych tekstów w kierunku jednego z piłkarskich klubów sportowych. Wszystko to nagrali telefonem komórkowym.

Sprawcy całego zajścia szybko trafili w ręce mundurowych z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych. 16-latek zatrzymany tego samego wieczoru, został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego i zwolniony do miejsca zamieszkania. Nim bowiem zajmie się sąd rodzinny. 19-letni mikołowianin został zatrzymany dzień po zdarzeniu. 7 listopada usłyszał zarzuty: uszkodzenia ciała oraz zmuszenia do określonego zachowania. Śledczy zakwalifikowali zdarzenie w czynie chuligańskim, co oznacza, że wymiar kary z jaką musi liczyć się mikołowianin, będzie obostrzony.

W miniony piątek Sąd Rejonowy w Mikołowie zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Komentarze (6)    dodaj »

 • 1920

  Trzymaj się!!

 • Mariusz

  Brawo policja, brawo sąd, do pierdla 3 miesiące może znajdzie rozum

 • Luce

  brawo miejsce takich wykolejeńców jest w więzieniu...

 • SuperKot

  No i co za przepoliczkowanie chłopaka nie będzie w święta z rodziną

 • Jaca

  Ino Ruch !

 • dafi

  z jednej strony nic mu nie zrobili a 3-miechy bedzie kiblowal...z drugiej strony kierowca zrobil kaleką przechodnia i dostał dozór......być moze mial gdzieś układy.....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również