Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Trzy miesiące aresztu dla pseudokibica z Mikołowa

 • Dodano: 2019-11-12 11:45

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy dla 19-letniego mieszkańca Mikołowa zastosował miejscowy sąd rejonowy na podstawie zebranego przez policjantów materiału.

Według śledczych, mężczyzna najpierw pobił 15-latka, a później, wraz z innym nastolatkiem, zmusił go do słownej agresji pod adresem jednego z klubów piłkarskich. Za swój chuligański występek odpowie przed sądem.
Na zdjęciu: policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych w trakcie czynności z zatrzymanym 19-latkiem z Mikołowa


Sytuacja, która stała się początkiem tej sprawy rozegrała się tydzień temu, 5 listopada wieczorem na dworcu autobusowym w Mikołowie. To tam 15-letni mieszkaniec Łazisk Górnych został zaczepiony przez 19-letniego mikołowianina i zapytany o piłkarskie sympatie. Odpowiedź nastolatka miała nie spodobać się mężczyźnie, który według zeznań pokrzywdzonego, uderzył go dwukrotnie w twarz i kopnął w okolice żeber.

Młody łaziszczanin wsiadł do autobusu i pojechał do Łazisk Górnych. Tam rozegrała się druga część incydentu, bowiem agresor tym samym środkiem transportu podążył za swoją ofiarą. Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, wraz z nim był także 16-letni chłopak. W centrum Łazisk Górnych dwaj agresorzy ponownie postanowili zaczepić 15-letniego łaziszczanina. Używając wobec niego przemocy, zmusili do wypowiedzenia obraźliwych tekstów w kierunku jednego z piłkarskich klubów sportowych. Wszystko to nagrali telefonem komórkowym.

Sprawcy całego zajścia szybko trafili w ręce mundurowych z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych. 16-latek zatrzymany tego samego wieczoru, został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego i zwolniony do miejsca zamieszkania. Nim bowiem zajmie się sąd rodzinny. 19-letni mikołowianin został zatrzymany dzień po zdarzeniu. 7 listopada usłyszał zarzuty: uszkodzenia ciała oraz zmuszenia do określonego zachowania. Śledczy zakwalifikowali zdarzenie w czynie chuligańskim, co oznacza, że wymiar kary z jaką musi liczyć się mikołowianin, będzie obostrzony.

W miniony piątek Sąd Rejonowy w Mikołowie zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • 1920

  Trzymaj się!!

 • Mariusz

  Brawo policja, brawo sąd, do pierdla 3 miesiące może znajdzie rozum

 • Luce

  brawo miejsce takich wykolejeńców jest w więzieniu...

 • SuperKot

  No i co za przepoliczkowanie chłopaka nie będzie w święta z rodziną

 • Jaca

  Ino Ruch !

 • dafi

  z jednej strony nic mu nie zrobili a 3-miechy bedzie kiblowal...z drugiej strony kierowca zrobil kaleką przechodnia i dostał dozór......być moze mial gdzieś układy.....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.