Wiadomości z Mikołowa

Trwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły 2023" w Mikołowie

  • Dodano: 2023-09-06 09:15

4 września, wraz z pierwszym dzwonkiem, ruszyła policyjna akcja Bezpieczna droga do szkoły 2023. Na ulicach w pobliżu placówek dydaktycznych pojawiło się więcej patroli drogówki, a mundurowi z prewencji odwiedzają szkoły i rozmawiają z uczniami, między innymi o tym, jak bezpiecznie przejść przez "pasy". Przedwczoraj rano można ich było spotkać np. w rejonie Szkoły Podstawowej nr 6 w Mikołowie.

"Bezpieczna droga do szkoły 2023"

Początek września to od wielu już lat czas intensywnej pracy profilaktycznej policjantów. Działania "Bezpieczna droga do szkoły 2023" ruszyła wraz z pierwszym dzwonkiem. Jej głównym celem jest przypominanie i wiadamianie kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych, a także edukacja dzieci, rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj od rana policjanci mikołowskiej drogówki wraz z profilaktykiem pojawili się w rejonie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w dzielnicy Borowa Wieś. Podczas, gdy jedni kontrolowali prędkość poruszających się DK 44 pojazdów, policjant z Wydziału Prewencji asp. Artur Ceran rozmawiał z uczniami klas pierwszych. Zasady poruszania się po chodniku, przechodzenia przez oznakowane przejścia, zakaz korzystania na "pasach" z telefonu komórkowego oraz poprawa widoczności poprzez noszenie odblaskowych elelementów stały się głównymi punktami dyskusji.

Tego rodzaju działania profilaktyczno-edukacyjne na terenie powiatu mikołowskiego będą prowadzone do 30 września.

Trwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły 2023" w Mikołowie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również