Wiadomości z Mikołowa

Transmisja online ze ślubu? Już od 21 czerwca w Urzędzie Stanu Cywilnego w Mikołowie

  • Dodano: 2021-06-16 18:15

Mikołowskie USC wprowadza nową usługę dla par młodych. Już za kilka dni będzie można skorzystać z transmisji online całej ceremonii. To znaczące ułatwienie dla nowożeńców w dobie pandemii, ale nie tylko!

Pandemia dość mocno dała się we znaki parom planującym ślub i wesele, a ograniczenia sanitarne wprowadzone przez polskie władze spowodowały znaczące utrudnienia w organizacji tego ważnego dnia dla osób wchodzących na nową drogę życia.

To nie tylko kwestia zakazu organizacji wesel, który zniesiony została dopiero niedawno i to z ograniczeniami do 150 gości. Mowa również o samych ceremoniach ślubnych. Obostrzenia dotknęły także urzędy stanu cywilnego, co spowodowało, że pary młode nie mogły zaprosić na ślub dalszej rodziny czy znajomych.

Jest zapotrzebowanie? Jest rozwiązanie. Urząd Stanu Cywilnego w Mikołowie postanowił wprowadzić nową usługę. To transmisja online ślubu dla wszystkich bliskich pary młodej, którzy z różnych przyczyn nie mogą wziąć udziału w ceremonii na miejscu.

Transmisja online ze ślubu? Już od 21 czerwca w Urzędzie Stanu Cywilnego w Mikołowie. To nowa usługa w mikołowskim USC

Jak wygląda taka transmisja? Platforma, na której można zobaczyć ceremonię ślubną będzie wysyłana w formie linku na adresy mailowe wskazane przez państwa młodych. Aby móc skorzystać z tej opcji wystarczy złożyć stosowny wniosek dostępny zarówno w Internecie, jak i w USC. Musi się to stać na maksymalnie dziesięć dni przed datą ślubu. W przeciwnym razie transmisja przez Internet nie będzie dostępna.

Na 3 dni przed ceremonią zostaną wysłane odpowiednie informacje dostępowe i zaproszenie do uczestnictwa w ceremonii ślubnej.  Co istotne, usługa online z ceremonii zaślubin będzie całkowicie bezpłatna.

Usługa będzie realizowana za pośrednictwem platformy ZOOM od 21 czerwca tego roku z ceremonii odbywających się w Urzędzie Stanu Cywilnego, gdyż śluby plenerowe zazwyczaj organizowane są przez wyspecjalizowane firmy i to one odpowiadają za ewentualną transmisję.


Powodem wprowadzenia transmisji z ceremonii zaślubin były nie tylko ograniczenia pandemiczne, ale również przebywanie bliskich, z którymi pary chciałby dzielić te jedne z najważniejszych chwil w życiu, w odległych zakątkach świata – wyjaśnia kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mikołowie, Renata Szajner-Pieczyrak.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.