Wiadomości z Mikołowa

Stacje diagnostyczne wspierają "Bezpieczne ferie"

  • Dodano: 2018-01-26 07:45, aktualizacja: 2018-01-25 12:37

Mikołowska policja po raz kolejny planuje działania zorganizowane z myślą o bezpieczeństwie zmotoryzowanych.

Zapraszamy chętne do współpracy stacje diagnostyczne z powiatu mikołowskiego do wsparcia działań w ramach policyjnej akcji "Bezpieczne Ferie 2018". Na stacji diagnostycznej kierowcy będą mieli okazję bezpłatnie sprawdzić sprawność techniczną pojazdu przed planowaną podróżą.

Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie planuje kolejne już działania z myślą o bezpieczeństwie wszystkich użytkowników dróg. Celem akcji ma być troska o bezpieczeństwo podróżnych i stan techniczny pojazdów, jakimi się poruszają. Podczas działań kierowcy będą mogli bezpłatnie skontrolować pojazd przed podróżą. Dzięki działaniom kierowcy upewnią się, czy mogą bezpiecznie wyjechać na drogę, a samochód nie posiada poważniejszych, widocznych usterek zagrażających bezpieczeństwu w podróży. Podkreślamy, że sprawdzenia pojazdu nie należy traktować, jako przeglądu technicznego pojazdu w myśl przepisów prawa o ruchu drogowym, które wykonywane jest odpłatnie i kwitowane w dowodzie rejestracyjnym. Sprawdzenie ma na celu ogólne skontrolowanie stanu auta i upewnienie się, że pojazd może wyruszyć w dalszą podróż.

Już dziś zachęcamy wszystkie chętne do współpracy stacje diagnostyczne z powiatu mikołowskiego do uczestnictwa w działaniach na rzecz bezpieczeństwa użytkowników dróg. Zgłoszenia proszę kierować do Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie pod numerem telefonu: 32-73-77-290/291.                               Akcja planowana jest w dniach 26 i 27 stycznia oraz 2 i 3 lutego br. Zapraszamy!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również