Wiadomości z Mikołowa

Sierżant Hektor także ubrał maseczkę!

  • Dodano: 2020-05-14 08:30, aktualizacja: 2020-05-14 08:52

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie oraz Komisariatów Policji w Łaziskach Górnych i Orzeszu włączyli się w akcję społeczną zorganizowaną przez władze powiatu. Inicjatywa przekazywania maseczek ochronnych mieszkańcom ma, z jednej strony na celu, przypomnienie o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, z drugiej natomiast wyraża troskę władz samorządu oraz Policji o zdrowie mieszkańców, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Nie zabrakło także Hektora

W związku z epidemią - do odwołania obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych. Można to robić przy pomocy maski, ale i szalika, chusty lub kawałka tkaniny. Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych, w ramach wykonywania swoich zadań, rozdawali maseczki, które otrzymali ze Starostwa Powiatowego w Mikołowie. Trafiły one do osób, które dzielnicowi spotkali na ulicy z odsłoniętymi twarzami, ale również i tych, którzy usta i nos zasłonięte mieli wzorowo. Policjantom towarzyszył sierżant Hektor - maskotka, która gdziekolwiek się pojawi, zawsze wywołuje niemałe poruszenie i rodzi uśmiech na twarzach zarówno dzieci jak i dorosłych. Policyjny przyjaciel także wystąpił w maseczce.

W dalszym ciągu wszyscy walczymy z epidemią. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z aktualnymi zasadami i ograniczeniami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również