Wiadomości z Mikołowa

Seniorzy w silnej reprezentacji. Za nami posiedzenie Forum Seniorów Powiatu Mikołowskiego

  • Dodano: 2023-02-16 09:45

W mieszczącym się w jednej z kamienic na mikołowskim rynku Centrum Aktywności Społecznej na pierwszym wspólnym posiedzeniu zebrali się w środę członkowie Forum Seniorów Powiatu Mikołowskiego oraz Rad Seniorów z Mikołowa, Wyr i Ornontowic.

Posiedzenie prowadził przewodniczący Forum Eugeniusz Wycisło, a wśród zaproszonych gości znalazły się władze samorządowego Powiatu Mikołowskiego, miasta Mikołów oraz przedstawiciele policji, urzędu skarbowego i Centrum Zdrowia. Władze powiatu reprezentował Starosta Mirosław Duży oraz członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar.

Wśród poruszonych na dzisiejszym spotkaniu kwestii znalazły się między innymi sprawy dotyczące dofinansowania projektów dla organizacji pozarządowych zajmujących się seniorami, o czym mówiła Agnieszka Ganiek - kierownik biura organizacji pozarządowych UM Mikołów.

Seniorzy w silnej reprezentacji

Seniorów interesowały również zagadnienia dotyczące ich bezpieczeństwa, w szczególności przestępstw, których podają ofiarami - chodzi m.in. o oszustwa metodą na wnuczka czy policjanta.

Policjanci nigdy nie żądają wydania pieniędzy – zaznaczył komendant KPP w Mikołowie Dariusz Klimczak.

Jak mówił, prób wyłudzenia pieniędzy było wiele, ale tych nieudanych jest jeszcze więcej.

Jeśli ktoś padł ofiarą przestępstwa, to ważny jest czas reakcji i pilne zgłoszenie – podsumował.

Funkcjonowanie szpitala powiatowego przedstawił Mateusz Niewdana, prezes mikołowskiego Centrum Zdrowia. Podkreślił, że w tym roku wartość kontraktu placówki z NFZ jest wyższa o 15 procent. Ze swej strony seniorzy pytali o możliwość uruchomienia na terenie powiatu poradni gastrologicznej. Zwracali też uwagę na zbyt długi czas oczekiwania w szpitalnej Izbie Przyjęć.

Rozliczanie podatków za 2022 rok przedstawiła Ewa Liszka zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Mikołowie. Obecni podjęli temat ankiet przygotowanych dla organizacji senioralnych, dystrybucji kart seniora oraz planowanego na maj Festiwalu Aktywności Senioralnej. Kolejne spotkanie Forum Seniorów Powiatu Mikołowskiego zaplanowano na 8 marca.

forum seniorów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również