Wiadomości z Mikołowa

Ruszyła zbiórka dla pogorzelców z pożaru na ul. Bluszcza

  • Dodano: 2019-07-18 10:45, aktualizacja: 2019-09-02 17:08

Chcesz pomóc rodzinom poszkodowanym we wczorajszym pożarze na ul. Bluszcza? Odwiedź Bazylikę św. Wojciecha i Centrum Społecznego Rozwoju. Tu możesz zostawić dary dla pogorzelców!

Wczorajszy pożar na ul. Bluszcza w kamienicy, gdzie znajduje się lodziarnia Rurański oznacza tragedię trzech rodzin – lokatorów piętra, na którym pojawił się ogień. Natychmiast po ugaszeniu pożaru właściciele lodziarni Rurański uruchomili zbiórkę darów dla poszkodowanych mieszkańców kamienicy. Wśród znajduje się rodzina z dwójką dzieci (chłopcy w wieku 6 i 10 lat). 

Zbiórka odbywa się dziś od godz. 9 w Bazylice św. Wojciecha w Mikołowie (aula św. Piusa). Z pomocą przyszło również Centrum Społecznego Rozwoju. Na Podleską 14b przekazywać dary dla pogorzelców będzie można w najbliższy wtorek od 15 do 17. Potrzebne są meble, wszelkiego typu sprzęt domowy, ubrania, artykuły dla dzieci, zabawki itp.

Ponadto, Stowarzyszenie Pomocna Dłoń Krystyn i Sympatyków w Mikołowie organizuje zbiórkę pieniężną na rzecz osób poszkodowanych w pożarze w Mikołowie ul. Bluszcza. Dary pieniężne można przekazywać na specjalne konto utworzone dla poszkodowanych. 

Mikołowski Bank Spółdzielczy

nr konta 80 8436 0003 0000 0026 4779 0011

Komentarze (1)    dodaj »

  • Dawid

    Bardzo mi przykro widziałem jak się paliło i rozprzestrzenia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również