Wiadomości z Mikołowa

Rozpoczęły się kwalifikacje wojskowe dla mieszkańców Powiatu Mikołowskiego

 • Dodano: 2021-09-16 09:00

Poborowi z rocznika 2001 muszą stawić się przed Powiatową Komisją Lekarską do 4 października. Dla mikołowian z tego rocznika wyznaczono dni od 15 do 22 września, od 23 do 27 września dla orzeszan, od 28 do 30 mieszkańców Łazisk Górnych, 1 października – Ornontowice i Wyry, zaś 4 października – Wyry.

Poborowi z rocznika 2002 muszą stawić się w dniach od 5 wrze snia do 25 października

Mikołowianie od 5 do 11 października, od 12 do 14 października – orzeszanie, od 15 do 19 października – mieszkańcy Łazisk Górnych, 20 października – Ornontowic i Wyry, 21 października Wyr, 22 października mają stawić się panie, zaś 25 października jest dniem dodatkowy.

Poza tymi dwoma rocznikami stawić winni się:

 • mężczyźni urodzeni w latach 1997-2001, którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej
 • osoby urodzone w latach 2000–2001, które wcześniej zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia.

Również panie urodzone w latach 1997-2002 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, a także kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2020/2021 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami szkół lub kierunków: analityka medyczna, farmacja, lekarski, lekarsko-dentystyczny, pielęgniarstwo, psychologia, ratownictwo medyczne, weterynaria, jeżeli nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Mogą być wezwane również osoby, które ukończyły 18 rok życia i zgłoszą się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają jeszcze określonej zdolności do czynnej służby wojskowej. Siedziba Powiatowej Komisji Lekarskiej dla Powiatu Mikołowskiego znajduje się przy ul. Konstytucji 3 Maja 18; 43-190 Mikołów i pracuje w godzinach 14.00-17.00.

Osoby, które po raz pierwszy zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej, powinny zabrać ze sobą:

 • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,

 • posiadaną dokumentację medyczną,

 • aktualną fotografię o wymiarach 35 mm x 40 mm (bez nakrycia głowy),

 • dokumenty potwierdzające wykształcenie, posiadane kwalifikacje zawodowe albo zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki.

Natomiast ci, którzy do kwalifikacji podchodzą po raz kolejny, powinni dodatkowo zabrać ze sobą dokumentację medyczną dotyczącą zmian w stanie ich zdrowia, w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie ostatnich 12 (lub 24) miesięcy oraz książeczkę wojskową.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • złota rybka

  w jakim celu? przynajmniej bronic granic przed "młodymy byczkami" z wielkimi wyposzczonymi [...]mi w kroczu inaczej by tusku czy inne lewaczki biegajace na wschodniej granicy mówiły gdyby posiadało by 5 afrykanczyków z armatami ok.30cm.pozatem gdybysmy mieli bron atomowa jak kiedys polska,ukraina (zabrana 1990r.)do rosji radzieckiej za pozwoleniem zachodnich mocarstw...nie było by zielonych ludzików,no coz układ warszawski upadł teraz jestesmy w innym układzie natowskim zblizajac sie do celu dzis polscy komunisci nie walcza o prawa normalnego obywatela np.robotnika,rodziny tylko o prawa dewiantów...bije na łeb jedna lewaczka chce zakazu wedkowania:) czy zbierania grzybów:)

 • jorguś

  Złota rybko w NATO jesteśmy by wspierać Amerykanów na wywołanych przez nich wojnach. Układ Warszawski się rozpadł a mający być mu przeciwstawny pakt NATO trwa nadal, Rusy wyszły z terytoriów okupowanych w Europie 30 lat temu a Amerykanie nadal siedzą w swojej częşci Europy i na dodatek władowali się do Polski. Przed kim więc chcesz nas bronić, przed Amerykanami? Rosja nie musiała opuszczać naszego kraju ale to zrobiła mimo że mieliśmy jeszcze swój przemysł i doskonałe rolnictwo. Teraz mamy tylko długi i zachodnie montownie, po co miałby Putin na nas napadać?

 • jorguś

  Do wojska... A w jakim celu?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.