Wiadomości z Mikołowa

Rozpoczęcie inwestycji w Mikołowie dla klimatu: Park Trzech Pokoleń na Osiedlu Norwida

 • Dodano: 2023-09-14 10:30

W Mikołowie właśnie rozpoczęła się kolejna inwestycja związana z programem "Mikołów dla Klimatu". Tym razem obszar inwestycji znajduje się na skwerze przy osiedlu Norwida, który w przyszłości przekształci się w nowoczesny Park Trzech Pokoleń. Inwestycja ta ma nie tylko estetyczny cel, ale także stanowi istotny krok w łagodzeniu skutków zmian klimatycznych i adaptacji do nich.

Park Trzech Pokoleń

Etap I tej inwestycji, który jest dofinansowany z Funduszy Norweskich, przewiduje szereg działań mających na celu poprawę jakości tego miejsca. Oto główne elementy tego etapu:

 1. Rewitalizacja Alejek: Istniejące alejki zostaną odnowione i dostosowane do nowych standardów. To nie tylko poprawi estetykę miejsca, ale także zapewni wygodę spacerowiczom.

 2. Strefa Rekreacji Parkowej: Wzdłuż drewnianych podestów pojawią się nowe elementy rekreacyjne, takie jak leżaki, ławki i stoły piknikowe. To zapewni mieszkańcom i odwiedzającym miejsce do relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

 3. Pielęgnacja Zieleni: Istniejąca roślinność zostanie odpowiednio pielęgnowana, co przyczyni się do poprawy jakości powietrza i ogólnego stanu ekosystemu w tym obszarze.

 4. Nowe Nasadzenia: W ramach projektu zostaną także dokonane nowe nasadzenia roślin. To nie tylko estetyczny dodatek, ale także istotny element w kontekście walki ze zmianami klimatycznymi.

Jednym z kluczowych elementów tej inwestycji jest projektowane mokradło. Ma ono za zadanie zatrzymywać w krajobrazie wodę opadową. Jest to istotne z punktu widzenia zarządzania wodami deszczowymi i retencji, co pomaga w łagodzeniu skutków ekstremalnych opadów deszczu, które mogą być wynikiem zmian klimatycznych.

Cała inwestycja ma być zrealizowana do końca bieżącego roku, co oznacza, że mieszkańcy Mikołowa już niedługo będą mogli korzystać z nowoczesnego Parku Trzech Pokoleń na osiedlu Norwida. To znakomity przykład projektu, który nie tylko przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców, ale także stanowi działanie proekologiczne, odpowiedź na wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi i inwestycję w przyszłość miasta.


Źródło: Redakcja / UM Mikołów

Komentarze (4)    dodaj »

 • Jorg

  I śmierdzący obok potok Jamna z tym piechula porządku nie umie zrobić bo po co

 • Android

  Napewno to złagodzi zamiany klimatyczne, smrodek z Jamny i komary zmniejszy ilość ludzi którzy będą wydychać CO2 w tym miejscu

 • Anna Prokopowicz

  Bardzo byłabym wdzięczna (myślę,że wielu innych mieszkańców tej okolicy również) projektodawcom i wykonawcom,gdyby przy okazji nowych nasadzeń nie dokonywano brutalnej wycinki istniejących i przystosowanych do tego podmokłego terenu roślin (trzcina,wierzba,olcha),które nadają temu miejscu atmosferę naturalnego,dzikiego zakątka.Zniszczyć takie miejsce łatwo,a byłaby to naprawdę szkoda,dla mieszkańców okolicznych ulic i osiedli to najbliższy teren zielony

 • Mieszkaniec

  Jaki to park? Do tego Mikołowska Sekfana. Odnowione alejki? Wydeptane przez mieszkańcow ścieżki na nieużytkach.W mieście ubywa zieleni co ostatnio opisywano. Coraz więcej się dalej betonuje i zbiorniki wodne osusza jak choćby na ul. Rybnickiej po papierni. Stawianie kolejnego centrum handlowego. Jeszcze trochę i nie będzie miał kto tam kupować. Obok Lidl i Aldi a niedaleko Auchan i inne 5.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również