Wiadomości z Mikołowa

Różowe wstążki w mikołowskich szkołach

  • Dodano: 2021-10-13 08:15, aktualizacja: 2021-10-13 08:27

Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. Jego symbolem jest różowa wstążeczka. W tym szczególnym okresie podejmowane są różne inicjatywy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi.

Różowy Mikołów

12 października mikołowskie szkoły, dla których Powiat Mikołowski jest organem prowadzącym - I LO im. K. Miarki, II LO im. Rotmistrza W. Pileckiego oraz Zespół Szkół Technicznych dołączyły do kampanii „Różowy Mikołów”, honorowy Patronat nad którą objął starosta mikołowski Mirosław Duży. Kampania ta ma na celu zwrócenie uwagi kobiet na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i prowadzenie zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom.

Do zebranych uczennic z apelem o regularne samobadanie i obowiązkowe podtrzymywanie kondycji fizycznej zwróciła się Katarzyna Syryjczyk-Słomska, przewodnicząca Rady Miejskiej Mikołowa oraz inicjatorka kampanii „Różowy Mikołów”, zaś w imieniu Powiatu Mikołowskiego zdrowia i dobrego samopoczucia życzyły członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Mikołowie Iwona Smorz.

Prezentacja i pogadanka o profilaktyce zdrowotnej

Prezentację i pogadankę o profilaktyce zdrowotnej u młodych dziewcząt poprowadziła Teresa Partyka- położna oddziału ginekologiczno-położniczego Centrum Zdrowia w Mikołowie, a Małgosia Sajan z Fundacji Rak'n'Roll- Wygraj Życie! Opowiedziała zebranym swoją historię walki z rakiem.

A to dopiero początek, ponieważ 16 października dla wszystkich chętnych na mikołowskim Rynku w godz.10.00 - 12.00 odbędzie się szereg inicjatyw związanych z kampanią:

  • stoisko do nauki samobadania piersi 
  • o godz. 11.00 wyruszy z płyty mikołowskiego Rynku ROWEROWY RAJD RÓŻOWEJ WSTĄŻKI oraz RÓŻOWY MARSZ NORDIC WALKING
  • Dzień Dawcy Szpiku, czyli akcja rejestracyjna, podczas której można dołączyć do bazy potencjalnych Dawców,
  • zaś 20 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie ze specjalistami „By nie było za późno... czyli jak ważna jest profilaktyka nowotworów” z udziałem dr n. med. Jolanty Dyni-Kiesler oraz dr n. med. Zbigniewa Gruszki.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Mikołowie

Komentarze (1)    dodaj »

  • Fanto

    A kiedykolwiek bywają niebieskie wstążki ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również