Wiadomości z Mikołowa

Przełomowe operacje raka piersi w Centrum Zdrowia w Mikołowie. To dzieło nowych chirurgów

  • Dodano: 2021-11-08 13:45

Leczenie nowotworów piersi pionierską metodą operacyjną zastosowali w piątek wobec dwóch pacjentek dwaj nowi w zespole szpitala chirurdzy Oddziału Ginekologiczno-Położniczego - dr n. med. Zbigniew Gruszka i dr n. med. Jerzy Brańka.

Najnowocześniejsze metody operacyjne raka piersi wdrożono w piątek, 5 listopada w Centrum Zdrowia w Mikołowie. Autorami pionierskich zabiegów są dr n. med. Zbigniew Gruszka i dr n. med. Jerzy Brańka, chirurdzy pracujący na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym pracującego pod okiem dr Roberta Kiełbasińskiego.

Pionierskie operacje w Centrum Zdrowia w Mikołowie

Jak informują władze szpitala, oba zabiegi przeprowadzone zostały na piersiach pacjentek chorych na nowotwory. W obu przypadkach zastosowano najnowocześniejsze techniki onkoplastyczne, pozwalające na zachowanie optymalnego kształtu piersi, co bardzo pozytywnie wpłynie także na ich psychikę i dalsze leczenie.

Jedna z pacjentek wymagała wycięcia wszystkich węzłów chłonnych pachowych. W drugim przypadku do przeprowadzenia zabiegu wykorzystano gamma kamerę, która pozwoliła na usunięcie tylko jednego węzła chłonnego z pachy tzw. węzła wartowniczego. Ta metoda pozwala na minimalną ingerencję w układ chłonny - mówi dr Cezary Tomiczek, prezes zarządu Centrum Zdrowia w Mikołowie.

Władze szpitala wraz z lokalnymi władzami przez cały październik przypominały mikołowiankom i mieszkankom powiatu, jak ważna jest profilaktyka raka piersi. Mowa tu o akcjach Kobiety Kobietom i  Różowy Mikołów.

Serdecznie gratulujemy zespołowi chirurgów, którzy wykonali tak przełomowy w historii naszego szpitala zabieg – mówią władze mikołowskiego szpitala.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również