Wiadomości z Mikołowa

Promocja szczepień – wyzwanie dla samorządów

 • Dodano: 2021-06-09 10:00

Organizacja kampanii informacyjnych zachęcających mieszkańców do zaszczepienia się przeciw COVID-19 – to jedno z najważniejszych zadań stojących obecnie przed samorządami.

Mówił o tym wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w trakcie zdalnego spotkania z włodarzami gmin i powiatów, które odbyło się 8 czerwca. Władze Powiatu Mikołowskiego reprezentowali wicestarosta Tadeusz Marszolik oraz odpowiedzialny za akcję szczepień, sekretarz powiatu Łukasz Ryguła.

– Proszę, aby jako samorządy jeszcze bardziej włączyć się do akcji zachęcających mieszkańców do szczepień. Wiem, że państwo to robicie, ale należy te działania zintensyfikować – apelował wojewoda wskazując, iż w pierwszej kolejności działania te winny zostać skierowane do osób w wieku 60 – 70 lat, bowiem są oni w grupie najbardziej zagrożonej. Celem jest osiągnięcie odporności zbiorowej, do czego potrzebne jest zaszczepienie na poziomie około 67 procent populacji.

Jak przyznał, w najbliższym czasie wydane zostanie rozporządzenie dotyczące między innymi dofinansowania akcji informacyjnych organizowanych w gminach. Zgodnie z przekazanymi przez wojewodę informacjami, gminy do 30 tysięcy mieszkańców otrzymają na ten cel 10 tysięcy złotych, powyżej 30 tysięcy mieszkańców - 20 tysięcy złotych, zaś miasta powyżej 100 tysięcy mieszkańców - 100 tysięcy złotych.

– 11 czerwca planujemy zorganizować konsultacje z gminami naszego powiatu dotyczące form promocji szczepień. Wspólne działania są tu wskazane, bowiem organizatorem akcji szczepień powszechnych jest powiat, zaś środki, o których mówił wojewoda mają trafić do gmin – przyznał Łukasz Ryguła.

Już teraz starostwo przygotowuje 20 banerów oraz około 10 tysięcy ulotek zachęcających do zaszczepienia się przeciw COVID-19.

Promocja szczepień – wyzwanie dla samorządów

Komentarze (5)    dodaj »

 • hanysek wesoły

  ile kosztuje 1 szt. szczepionki??? poloki nawet swoich szczepionek nie umieja wyprodukowac....wszystko sprzedali,pozamykali,sprywatyzowali,zrównali z ziemia,zrobili muzea,skwery biada padnie jak bedziecie suto płacic za importowany gaz lub wegiel....a ceny szybója......tacy to bohaterowie na ile polska jest zadłuzona w banku swiatowym???

 • Jorguś

  Kto normalny zwraca jeszcze uwagę na nachalne i wszędobylskie reklamy, kto czyta ulotki zapychające nasze skrzynki pocztowe? Władza myśli że jesteśmy robocikami którymi może sterować za pomocą propagandy i reklam. Na szczęście większość z nas zachowała zdrowy rozsądek i umiejętność samodzielnego myślenia. Pamiętajmy jednak że reklama i druk ulotek to poważny biznes i spore dochody oficjalne i mniej oficjalne dla urzędników, a więc i dla pazernych władz Mikołowa. Liczmy się więc z zapchanymi skrzynkami na listy przez śmieci z wizerunkiem uśmiechniętych burmistrza i starosty...

 • alojz rymbacz

  mowia lewaki o tolerancji dla homosiów i innych dewiantach a sami dziela ludzi w uni jewropejskiej na lepszy sort i gorszy wprowadzajac tzw.paszport cowidowy przypomina to "nur fur deutsche" podczas okupacji pozatem podejrzewam ze za niedługi okres zaczna czipowac ludzi.....

 • ferdek

  siema siema gdzie jest jurek owsiak ??? co ma do tematu szczepien??? gdzie on "lewituje"?????

 • Czytelniczka

  Jest tyle ważnych potrzeb, na które można by przeznaczyć pieniądze (zamiast na ulotki, banery itd). Mało to było informacji o koronawirusie i szczepieniach przez ostatnie 1,5 roku??? Nawet dzieci zdążyły w tym czasie nabrać wiedzy o tym wszystkim. Dajcie ludziom spokój - kto się chce szczepić, niech się szczepi, a kto nie chce - niech się nie szczepi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również