Wiadomości z Mikołowa

Prof. Krzysztof Ziaja dołączył do zespołu Centrum Zdrowia w Mikołowie

  • Dodano: 2021-10-01 12:45

Doskonałe wieści dla pacjentów. Szpital Powiatowy w Mikołowie poinformował o podjęciu ważnej współpracy. Pracownikiem Centrum Zdrowia w Mikołowie został prof. Krzysztof Ziaja, wybitny chirurg naczyniowy.

Nowość w mikołowskim Centrum Zdrowia. Szpital poinformował oficjalnie o nawiązaniu współpracy z jednym z najlepszym specjalistów w Polsce z zakresu chirurgii naczyniowej. Częścią kadry szpitala został bowiem prof. dr hab. n. med. Krzysztof Ziaja.

To jeden z najważniejszych specjalistów z zakresu chirurgii naczyniowej i angiologii w Polsce. Prof. Krsyztof Ziaja uzyskał dyplom lekarski na Śląskiej Akademii Medycznej (dziś Śląski Uniwersytet Medyczny) i właśnie z tym ośrodkiem naukowym związał dalsza karierę. Tytuł profesora nadzwyczajnego uzyskał w 1991 roku, a pełna profesura przyszła pięć lat później.

Prof. Krzysztof Ziaja w 1991 roku stał się kierownikiem Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń ŚlAM w Katowicach-Ochojcu, a swoją funkcję pełnił do przejścia na emeryturę we wrześniu 2017 roku.

Prof. Krzysztof Ziaja w zespole Centrum Zdrowia w Mikołowie

Prof. Krzysztof Ziaja przez lata był również konsultantem krajowym w dziedzinie angiologii, a także wiceprezesem Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Chirurgów Naczyniowych. Jest członkiem m.in. Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgów Naczyniowych, Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Naczyniowych.

Profesor Krzysztof Ziaja jest doświadczonym chirurgiem naczyniowym, zajmującym się schorzeniami naczyń krwionośnych i limfatycznych. Przeprowadza konsultacje chirurgiczne w pełnym zakresie - na podstawie badań jest w stanie rzetelnie rozpoznać przebieg choroby, decyduje również o ewentualnym leczeniu chirurgicznym – wyjaśniają władze Centrum Zdrowia w Mikołowie.

Wiadomo już, że profesor będzie przyjmować pacjentów w ramach kontraktu z NFZ w poradni przyszpitalnej w Mikołowie na ul. Waryńskiego 2. Przeprowadza również konsultacje pacjentów na oddziałach szpitalnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również