Wiadomości z Mikołowa

Prof. Krzysztof Ziaja dołączył do zespołu Centrum Zdrowia w Mikołowie

  • Dodano: 2021-10-01 12:45

Doskonałe wieści dla pacjentów. Szpital Powiatowy w Mikołowie poinformował o podjęciu ważnej współpracy. Pracownikiem Centrum Zdrowia w Mikołowie został prof. Krzysztof Ziaja, wybitny chirurg naczyniowy.

Nowość w mikołowskim Centrum Zdrowia. Szpital poinformował oficjalnie o nawiązaniu współpracy z jednym z najlepszym specjalistów w Polsce z zakresu chirurgii naczyniowej. Częścią kadry szpitala został bowiem prof. dr hab. n. med. Krzysztof Ziaja.

To jeden z najważniejszych specjalistów z zakresu chirurgii naczyniowej i angiologii w Polsce. Prof. Krsyztof Ziaja uzyskał dyplom lekarski na Śląskiej Akademii Medycznej (dziś Śląski Uniwersytet Medyczny) i właśnie z tym ośrodkiem naukowym związał dalsza karierę. Tytuł profesora nadzwyczajnego uzyskał w 1991 roku, a pełna profesura przyszła pięć lat później.

Prof. Krzysztof Ziaja w 1991 roku stał się kierownikiem Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń ŚlAM w Katowicach-Ochojcu, a swoją funkcję pełnił do przejścia na emeryturę we wrześniu 2017 roku.

Prof. Krzysztof Ziaja w zespole Centrum Zdrowia w Mikołowie

Prof. Krzysztof Ziaja przez lata był również konsultantem krajowym w dziedzinie angiologii, a także wiceprezesem Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Chirurgów Naczyniowych. Jest członkiem m.in. Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgów Naczyniowych, Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Naczyniowych.

Profesor Krzysztof Ziaja jest doświadczonym chirurgiem naczyniowym, zajmującym się schorzeniami naczyń krwionośnych i limfatycznych. Przeprowadza konsultacje chirurgiczne w pełnym zakresie - na podstawie badań jest w stanie rzetelnie rozpoznać przebieg choroby, decyduje również o ewentualnym leczeniu chirurgicznym – wyjaśniają władze Centrum Zdrowia w Mikołowie.

Wiadomo już, że profesor będzie przyjmować pacjentów w ramach kontraktu z NFZ w poradni przyszpitalnej w Mikołowie na ul. Waryńskiego 2. Przeprowadza również konsultacje pacjentów na oddziałach szpitalnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.