Wiadomości z Mikołowa

Pracownica gabinetu stomatologicznego fałszowała recepty

  • Dodano: 2020-03-16 08:15, aktualizacja: 2020-03-13 10:10

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy w Mikołowie przedstawili zarzuty 41-letniej mieszkance Tychów, która podrobiła recepty na lek przeciwbólowy.

Będąc zatrudniona w gabinecie stomatologicznym, kobieta posłużyła się pieczątkami lekarzy, u których pracowała.

Za swoje nieuczciwe zachowanie stanie przed sądem. Grozi jej do 5 lat więzienia

41-letnia kobieta była pracownikiem gabinetu stomatologicznego działającego na terenie Łazisk Górnych. Jak ustalili śledczy z mikołowskiej komendy, od kwietnia do sierpnia 2019 r. mieszkanka Tychów podrobiła łącznie 13 recept, wypisując je na własne nazwisko. W treści dokumentu wpisywała nazwę leku przeciwbólowego, a całość opatrzyła pieczątką i podpisem stomatologa. Następnie recepty realizowała w aptekach na terenie całego województwa śląskiego. Sprawa wyszła na jaw, gdy jeden z lekarzy gabinetu zorientował się, że zniknęła jego pieczątka.

Dochodzenie w tej sprawie wszczęto w listopadzie ubiegłego roku. Przez kilkanaście tygodni policjanci zbierali materiał dowodowy, zabezpieczając między innymi zrealizowane już w aptekach recepty oraz przesłuchując świadków.

Wczoraj kobieta usłyszała zarzuty. Przyznała się do zarzucanych jej czynów, nie chciała jednak wyjaśnić powodu swojego zachowania. Za fałszowanie dokumentu i używanie go za autentyczny kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również