Wiadomości z Mikołowa

Pomoc dla Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże w Borowej Wsi

 • Dodano: 2020-04-21 06:30, aktualizacja: 2020-04-21 09:10

"Ten podstępny wirus zaatakował najsłabszych z nas" - Starosta Mikołowski Mirosław Duży o sytuacji w Ośrodku dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże w Borowej Wsi.  

Zakażonych koronawirusem jest tam 6 osób

W całym powiecie mikołowskim mamy obecnie 10 potwierdzonych przypadków zachorowań na SARS-CoV-2. Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach w swoim ostatnim raporcie (z godz. 14.00) odnotowała pierwszy potwierdzony przypadek zachorowania na koronawirusa u mieszkańca Łazisk Górnych.

Starostwo Powiatowe w Mikołowie przekazało wczoraj DPS-owi w Borowej Wsi tysiąc maseczek ochronnych dla personelu i podopiecznych Ośrodka. Cztery zakażone koronawirusem podopieczne przebywają na terenie mikołowskiego Ośrodka i są w izolacji, jedna hospitalizowana jest w Szpitalu Zakaźnym w Raciborzu. Opłacone przez Starostwo Powiatowe testy potwierdziły u nich obecność wirusa SARS-CoV-2.

Dyrektor Ośrodka Dariusz Latos, podkreśla, że źródłem zakażania była stacja dializ w Rudzie Śląskiej

To właśnie tam jedna z podopiecznych Ośrodka w Borowej Wsi z powodu niewydolności nerek była poddawana zabiegom. Po powrocie z dializy zaraziła kolejnych 5 osób. Cały Ośrodek w Borowej Wsi jest obecnie objęty kwarantanną. Znajduje się w nim 150 osób niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo. Opiekuje się nimi 20 pracowników.

Komentarze (7)    dodaj »

 • aw

  a gdzie pieniądze,które płacą osoby tam mieszkające

 • jorguś

  Bardzo mi żal pensjonariuszy Ośrodka, zwłaszcza że kilka osób znam osobiście. Nie rozumiem tylko pierwszego komentrza- znowu ZRZUTKA! Co jest grane, gdzie są pieniądze z naszych obowiązkowych składek i podatków (bodajże najwyższych w Europie), gdzie państwo i miasto? Na Służbę Zdrowia i szpitale państwowe nie łożyli bo bieda tam z nędzą więc mają z czego wspomóc Ośrodek, dlaczego tego nie robią lecz znowu żebrzą od społeczeństwa? Mikołów co roku TRWONI ogromne pieniądze na dziwne i bezsensowne inwestycje, dlaczego miasto nie ruszy kiesą by wspomóc najbardziej potrzebujących? Gdzie jest PRYWATNA służba zdrowia powstała dzięki zaniedbaniu tej państwowej, dlaczego nic nie słychać o jej pomocy? Płacimy składki na NFZ i ubezpieczenia, leczymy się płacąc z naszych okrojonych podatkami wypłat za prywatne zabiegi i leczenie a teraz mamy jeszcze wspomagać z naszych kieszeni państwowe szpitale i ośrodki? Z czego, przecież wielu z nas traci obecnie pracę lub żyje za,, postojowe" a z pewnością nikt nie zarabia tyle co politycy, burmistrz Mikołowa czy starosta...

 • jorg

  Mam nieoficjalną wiadomość- podobno pan burmistrz zrujnował się na kwotę 250 zeta wpłacając na pomoc dla Ośrodka w Borowej Wsi. Inna wiadomość- szarży ludzie wpłacają po 300-400 złotych...

 • Magma

  Nikt cię nie zmusza. Możesz i chcesz - wspomóż. Nie chcesz czy nie możesz - nie krytykuj.

 • jorguś

  Chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Szanuję wszystkich pomagających bo znam realia życia w tym kraju. Jak tu jednak nie krytykować tych którzy marnowali nasze pieniądze z podatków i składek a teraz biernie czekają aż sami zorganizujemy pomoc dla Ośrodka? My powinniśmy się dołożyć aby i tak poszkodowani przez życie pensjonariusze mieli coś więcej, coś lepszego a nie z naszych zrzutek kupować im to co winno zapewnić im państwo i miasto.

 • Aga

  nom, podatki lokalne też niesamowite. Np. 1000 PLN za zrujnowaną stodołę. Za to piękne trawniki są w centrum... ;)

 • Jo

  https://zrzutka.pl/e6m2f7

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również