Wiadomości z Mikołowa

Pomagamy PSONI - zbieramy na busy!

  • Dodano: 2020-09-24 16:00, aktualizacja: 2020-09-24 17:57

„POMAGAMY PSONI - ZBIERAMY NA BUSY" to nazwa akcji społecznej, związanej z pomocą podopiecznym Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Mikołowie. Towarzyszą jej zbiórka środków finansowych na siepomaga.pl i bazarek internetowy na rzecz podopiecznych mikołowskiego Koła PSONI.

Zarząd mikołowskiego Koła zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie zakupu dwóch busów 9 i 20 osobowych z windą do przewozu osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie posiada aktualnie 3 busy, jednak z roku na rok przybywa im podopiecznych. Zakup busów jest konieczny, gdyż te pojazdy są już mocno wyeksploatowane i nie ma możliwości przewozu w nich osób na wózkach inwalidzkich.

Koszt zakupu nowych busów przerasta możliwości finansowe mikołowskiego Koła PSONI, Stowarzyszenie jest w trakcie ukończenia dużej inwestycji - budowy Centrum Rehabilitacyjnego dla swoich podopiecznych. Zakup nowych busów jest konieczny, obecnie używane mogą ulec awarii w każdej chwili. Na wkład własny potrzeba ponad 150 tys. złotych, reszta kwoty potrzebnej do zakupu nowych pojazdów to dotacja PFRON.

PSONI Koło w Mikołowie od 1993 r. prowadzi działalność rehabilitacyjną, terapeutyczną i medyczną na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. W skład Koła wchodzi placówki: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy oraz Projekt Rehabilitacja 25 plus finansowany ze środków PFRON, Gmin Powiatu Mikołowskiego oraz Starostwa Powiatowego w Mikołowie. Łącznie we wszystkich placówkach PSONI codziennie prowadzi zajęcia dla 92 osób w wieku od 3 do 55 lat.

Link do licytacji internetowych na Facebook'u na rzecz podopiecznych PSONI Koło w Mikołowie: TUTAJ

Można też dokonać wpłaty na konto bankowe:

PSONI KOŁO MIKOŁÓW
ING BANK ŚLĄSKI O/MIKOŁÓW 45 1050 1634 1000 0007 0176 9713

Link do zbiórki na siepomaga.pl: TUTAJ

Każda złotówka się liczy!

Pomagamy PSONI - zbieramy na busy!

Komentarze (1)    dodaj »

  • zefel

    dobrze ze w polsce pis i prawica ma władze.... bo na zachodzie ....eutanazja......by ich czekała......

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również