Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Policyjny dyżurny przeszedł na emeryturę - podziękowanie za ponad 29 lat służby

  • Dodano: 2020-08-13 08:30, aktualizacja: 2020-08-13 08:46

Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusz Klimczak, spotkał się w miniony wtorek ze swoim byłym już podwładnym, aspirantem sztabowym Tomaszem Paśkiem, by w imieniu własnym oraz całego kierownictwa, wszystkich policjantek, policjantów i pracowników cywilnych garnizonu mikołowskiego podziękować za 29 lat jego policyjnej służby. Z dniem 3 sierpnia br. przeszedł on bowiem na zasłużoną emeryturę.

Aspirant sztabowy Tomasz Pasiek do służby w Policji wstąpił w lipcu 1991 roku. Początkowo związany z ówczesną Komendą Rejonową w Rudzie Śląskiej, a następnie  Komendą Rejonową w Katowicach, od 2000 na stałe związany z mundurowymi garnizonu mikołowskiego. Sporo czasu poświęcił pracy prewencyjnej wykonując, między innymi,  obowiązki patrolowca oraz dzielnicowego. Kolejne lata służby spędził także jako kierownik referatu dw. z przestępczością gospodarczą, aż w końcu objął stanowisko dyżurnego mikołowskiej komendy. Przez wszystkie te lata służby wzorowo realizował stawiane przed nim zadania rozwiązując niejedną trudną sytuację i udzielając porady i wsparcia.

Z dniem 3 sierpnia przeszedł na zasłużoną emeryturę. W miniony wtorek (11 sierpnia) Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusz Klimczak przekazał okolicznościowe podziękowanie. Zaznaczył i podkreślił spokój i opanowanie jakim zawsze cechował się funkcjonariusz. Te cechy są bardzo potrzebne właśnie na stanowisku dyżurnego, gdzie niejednokrotnie trzeba zachować zimną krew odbierając telefon od rozemocjonowanej, potrzebującej pomocy osoby. Doświadczenie zdobywane przez lata policyjnej służby zaowocowało profesjonalnie i fachowo przeprowadzanymi interwencjami i właściwą rozmową ze zgłaszającymi się do dyżurnego ludźmi.

Policjantki i policjanci, a także pracownicy cywilni mikołowskiej komendy oraz komisariatów w Orzeszu i Łaziskach Górnych dziękują koledze za wspólne lata służby i  życzą spokoju i odpoczynku na policyjnej emeryturze. Proszą również, aby pamiętał, że drzwi do komendy są dla niego zawsze otwarte, a życzliwość i sympatia jaką wyróżniał się aspirant sztabowy Tomasz Pasiek zasługuje na szczególne podkreślenie.

Policyjny dyżurny przeszedł na emeryturę - podziękowanie za ponad 29 lat służby


Źródło: KMP Mikołów

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Gugu

    To juz wiekszymi [...]stwami nie idzie sie zajmować

  • Starszy nastolatek

    A gdzie ten spracowany emeryt, bo tam modzi ino stojom?

  • Uja

    Gdyby się napracował to już dano poszedł by na emeryturę

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.